StoryEditor

Spotify má nového konkurenta: Amazon spúšťa hudobnú službu

13.06.2014, 16:52
Novinka od Amazon umožní streamovať milión skladieb.

Amazon vstupuje na trh streamovania hudby a spúšťa novú službu, ktorá umožní prehrávať piesne z miliónového katalógu. Informuje The Wall Street Journal. Kým Amazon bude mať v ponuke milión skladieb, konkurenčná služba Spotify ich má 20 miliónov a Pandora 1,5 milióna.

Streamovacia služba od Amazonu bude k dispozícii zatiaľ iba pre klientov v USA. Amazon ju dá tým, ktorí využívajú jeho kľúčový produkt Amazon Prime. Ten stojí 99 dolárov ročne, je v ňom benefit doručovania tovaru do 2 dní, videoslužba a iné.

Amazon sa dohodol s vydavateľstvami Warner Music Group a Sony Corp., avšak v jeho katalógu budú chýbať albumy od najväčšej hudobnej spoločnosti Universal Music Group. A aj skladby od Warnera a Sony budú vždy minimálne pol roka staré.

V oboch prípadoch - poskytovaní novších nahrávok aj zmluve s Universal - bola podľa WSJ problémom cena. Amazon nechcel platiť také poplatky, ako si za nové piesne žiadali vydavatelia. A Universal údajne odmietol sumu, ktorú mu Amazon núkal za jeho skladby.

Podľa WSJ je to potenciálne dôležitý krok pre Amazon, keďže sa chce profilovať ako "hlavná" služba spätá s každodennými životmi, nákupmi a zábavou ľudí ľudí. A je to signálom pre investorov, že Amazon výrazne investuje do nových služieb.

Zdroj: Ivan Krasko

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
08. december 2025 03:33