Reklamy v Stratégiách hodnotí každý mesiac odborná porota zložená zo zástupcov agentúr a zadávateľov. Chceme však aj vedieť, ako pôsobia reklamy na ľudí, pre ktorých sú určené. Ako ich vnímajú a aké emócie v nich vyvolávajú. Softvér Emotion ID dokáže zachytiť vedomím nefiltrované reakcie na tvárach respondentov.
Tento mesiac u porotcov bodovala aj reklama telekomunikačného operátora Orange. Cieľová emócia spotu bola nepochybne Pobavenie/Radosť. Spomedzi meraných reklám tento mesiac sa naozaj práve Orangeu podarilo ľudí pobaviť najviac. S ohľadom na mediálne nasadenie spotu sme sa pozreli na emočné metriky u tých, ktorí už spot videli.
Koncept Superbowlu
Detailnejší pohľad na priebeh krivky prezrádza, že za úspech reklamy môže jednoznačne prvých 10 sekúnd spotu – napätá atmosféra, kedy sa dieťa snaží ovládať technológiu, až mu je dopriaty happy end. Superbowlom overený koncept, ktorý niekoľko rokov dozadu valcoval obrazovky v podaní Volkswagenu sa zadávateľovi vyplatil aj tu. Krivka hneď od začiatku raketovo stúpa, čo ukazuje prstom na nezameniteľný hlas vo voice overi.
V druhej a tretej tretine kútiky podvihli momenty, kedy Richard Stanke nazýva hokej krasokorčuľovaním a v závere respondenti ženy ocenili výber hudby k Pack shotu.
Najintenzívnejšie reagujú ľudia na prvých 10 sekúnd pri prvých troch vzhliadnutiach. Pri častejšom vzhliadnutí spotu sa emócia postupne stráca a presúva sa jej vrchol do druhej polovice spotu. Vďaka vyvolanej emočnej zaangažovanosti v úvode respondent nepochybne odčíta, že reklama je o televízii.
Parametre zberu: 200 respondentov; kvótny výber; cieľová skupina: repre vzorka populácie Slovenska vo veku 18-69 rokov; zber prebiehal: 11.2.2016 - 15.2.2016 cez online panel agentúry 2muse.
Zdroj: red