StoryEditor

Gmail mení dizajn. Dostupný bude pre každého

01.08.2022, 11:44
Autor:
redred

Pre užívateľov chce Google pripraviť jednoduchý prístup k aplikáciám a uľahčiť vyhľadávanie.

V posledných mesiacoch Gmail testoval rôzne zmeny a úpravy dizajnu. Výsledkom je, že vynovený dizajn a UI Gmailu je v týchto dňoch dostupný pre všetkých na všetkých trhoch. Už dnes tak môžeme používať obľúbenú službu v novom vizuálnom prevedení. Zmeny sa však netýkajú len dizajnu samotného. Gmail chce úpravami dopriať užívateľom najmä rýchly prístup k aplikáciám ako Chat či Meet. Tieto zmeny zaviedol už začiatkom roka, teraz zavádza celkový nový dizajn, ktorý nazval Material You dizajn. Ide o filozofiu, podľa ktorej postupoval pri úpravách. Všetky UI novinky sa momentálne implementujú pre každého užívateľa, informuje portál Techcrunch.

 

Jednou zo zmien je napríklad podfarbenie prečítaných mailov, či tzv „compose“ tlačidlo, ktorým vytvoríte nový email, či zmena v usporiadaní jednotlivých panelov – tie sa presunú na ľavú či pravú stranu layoutu tak, aby boli dostupné rýchlo a pohodlne na jeden klik. Nemusíte sa obávať, ak ste boli zvyknutí na pôvodný dizajn, stále sa môžete k nemu vrátiť.

image

Nový layout Gmailu

Zmeny by mali užívateľom priniesť aj lepšie vyhľadávanie v rámci Gmail služby. Na mysli máme typické okno vyhľadávania, ktoré síce užívatelia využívali, no len malé percento z nich vedelo, že svoje vyhľadávacie dopyty môže špecifikovať. Možnosť špecifikovať bola skôr skrytá a nevyužívaná. To sa mení a vyhľadávať na základe detailnejšej špecifikácie (ako napríklad, či je mail prečítaný, alebo či má prílohu) už bude viditeľnou súčasťou vyhľadávania. Táto funkcia tak bude dostupnejšia a Gmail si od nej sľubuje aj vyššiu mieru využiteľnosti.  

 

Dočkať by sme sa mali aj úprav pre užívateľov tabletov a napríklad aj vylepšenej aplikácie Drive. Pozrite si rýchly prehľad plánovaných zmien:

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
02. jún 2023 11:34