Samsung predstavil inteligentne prepojený ekosystém pre lepšie prispôsobenie domácností potrebám ľudí.
StoryEditor

Samsung zdieľa svoju víziu pre inteligentnejší život a udržateľnú budúcnosť

01.09.2022, 12:40
Autor:
michmich
  • Spoločnosť Samsung integrovala SmartThings naprieč kategóriami svojich produktov.
  • Ľudia tak môžu jednoducho ovládať a pretvárať prostredie domácnosti podľa svojich prianí a potrieb.
  • U niektorých produktoch to prinesie aj ďalších 10 percent úspory energie.

Spoločnosť Samsung Electronics dnes predstavila vlastnú víziu inteligentnejšieho života a udržateľnej budúcnosti. Počas tlačovej konferencie na veľtrhu IFA 2022 sa zamerala na svoju prepracovanú platformu SmartThings, ktorá odomyká nové možnosti konektivity, prispôsobiteľnosti a udržateľnosti naprieč kategóriami produktov Samsung.

image

Samsung na veľtrhu IFA 2022.

Predstavili najnovšie inovácie v oblasti domácich spotrebičov, televízorov, displejov a mobilných a nositeľných technológií tvoriacich ekosystém inteligentne prepojených zariadení, ktorý chráni životné prostredie, podporuje zdravší životný štýl a vnáša do každého dňa viac pohody a zábavy.

Nová hranica prepojeného bývania s modernou technológiou

Spoločnosť Samsung integrovala SmartThings naprieč kategóriami svojich produktov. Patria medzi ne práčky, sušičky bielizne, umývačky riadu, klimatizácie, čističky vzduchu, vysávače, rúry, digestory, varné dosky, mikrovlnné rúry, televízory vedené po júni 2022 a merače spotreby energie.

image

Samsung na veľtrhu IFA 2022.

Tým sa snažia vytvoriť komplexný ekosystém s bezkonkurenčnými možnosťami pre prepojenie a používanie mnohých zariadení. Ľudia tak môžu jednoducho ovládať a pretvárať prostredie domácnosti podľa svojich prianí a potrieb.

SmartThings umožňuje ľuďom maximálne využívať ich zariadenia Samsung a podporuje aj produkty tretích strán, ktoré už napríklad majú. Vďaka ľahkému prepojeniu zariadení si môžu používatelia prispôsobiť ich fungovanie svojmu životnému štýlu a hľadať nové spôsoby ich využitia.

image

Samsung na veľtrhu IFA 2022.

„Prostredníctvom najnovších inovácií ponúkame každému záujemcovi otvorenejšiu, prepojenejšiu a inteligentnejšiu domácnosť,“ povedal Benjamin Braun, marketingový riaditeľ Samsung Europe. „Pokračujeme v našom úsilí prinášať riešenia, ktoré menia pravidlá hry, podporujú individuálny spôsob života každého človeka, ponúkajú nové spôsoby zábavy a zároveň prispievajú k starostlivosti o našu planétu.“

Pomáhame ľuďom žiť udržateľnejšie

Pre vytvorenie dokonale funkčného prostredia udržateľnej domácnosti a získanie prestížnej pozície jednotky v oblasti energetickej účinnosti skombinovala spoločnosť Samsung konektivitu založenú na platforme SmartThings s technológiami pre vysokú energetickú účinnosť vstavanými priamo do jej domácich spotrebičov.

Ľudia majú možnosť robiť ekologicky uvedomelé rozhodnutia vďaka funkcii SmartThings Energy, ktorá sleduje vzorce používania spotrebičov a poskytuje údaje v reálnom čase. To uľahčuje pochopenie, ako lepšie hospodáriť s energiou.

Do roku 2023 bude 100 percent hlavných domácich spotrebičov Samsung vybavených Wi-Fi pripojením a bude štandardne ponúkať službu SmartThings Energy, ktorá zákazníkom umožní priebežne a ľahko obmedzovať spotrebu energie. Spotrebiče juhokórejského giganta navyše prekonajú súčasnú najvyššiu energetickú triedu a prinesú u niektorých produktov ďalších 10 percent úspory energie.

S využitím udržateľných riešení odporúčaných prostredníctvom SmartThings Energy a ich implementáciou pomocou intuitívnych funkcií, ako je režim AI Energy Mode pre Android aj iOS (vyžaduje si to však Wi-Fi pripojenie a účet Samsung), môžu užívatelia podniknúť kroky na zníženie spotreby energie v domácnosti prepnutím kompatibilných inteligentných spotrebičov s režimom AI Energy do úsporného režimu.

Práčka Bespoke AI™ ponúka funkciu AI Ecobubble™, ktorá mení prací prostriedok na bublinky, ktoré sa rýchlo vstrebávajú do bielizne. To zaisťuje rovnakú úroveň čistoty bielizne pri znížení spotreby energie až do 70 percent. Užívatelia môžu tiež znížiť plytvanie energiou pomocou inteligentného pracieho cyklu AI Wash Cycle, ktorý zisťuje optimálne množstvo vody a pracieho prostriedku, a potom upravuje dobu namáčania, prania, plákania a odstreďovania.

 

 

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
28. máj 2023 22:54