StoryEditor

Slováci nakupujú cukor vo veľkom už aj na internete

27.10.2022, 13:03
Autor:
redred
  • Slováci si tento rok na Vianoce nebudú odopierať sladké dobroty.
  • Jedným z najžiadanejších tovarov, ktoré aktuálne vyhľadávajú a nakupujú na internete, sa totiž stal cukor.
  • Štatistiky nákupného poradcu Heureka ukazujú, že v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom narástol záujem oň až o 306 percent.

Zvyšovanie cien potravín, dlhodobá skladovateľnosť i fakt, že Slováci jednoducho milujú sladké sa podpísali pod to, že cukor obsadil za ostatné obdobie aj viaceré pozície v TOP 30 najvyhľadávanejších fráz.

“Zákazníci sa obávajú, že sa skončila éra lacného cukru. Keďže ide o komoditu, ktorú môžu doma skladovať pokojne aj rok, začali ho nakupovať vo veľkom, aby jednorázovo ušetrili. Keďže v našom regióne je rozšírená domáca príprava džemov, sirupov alebo zaváranie, spotreba cukru je preto v niektorých prípadoch vyššia,” hovorí Michal Buzek, šéf analytikov Heureka Group a dodáva, “spotrebitelia využívajú internet aj z dôvodu, že nákup akciového cukru býva v kamenných predajniach množstevne obmedzený, čo v prípade e-shopov neplatí.”

Najviac vyhľadávaným typom na Heureke je klasické kilogramové balenie kryštálového cukru. Záujem rastie aj o práškový cukor, ktorý využívajú najmä gazdinky pri pečení. Nákupný poradca Heureka však registruje čoraz väčší záujem aj o veľké 25-kilogramové balenia.

”Výrazný záujem o kúpu cukru cez internet je dôkazom, že na internete sme začali vyhľadávať tovary, ktoré sme donedávna kupovali predovšetkým  v kamenných predajniach,” vysvetľuje Michal Buzek a dodáva, “výrazný podiel na nákupnom správaní spotrebiteľov majú najmä medializované informácie. Akonáhle sa objavia odhady, že niektorý z tovarov by mohol zdražieť alebo byť nedostupný, spotrebitelia ho začnú okamžite nakupovať.”

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
08. jún 2023 15:05