Kampaň pre OZ Deti s rakovinou podporil Vlado Voštinár.
StoryEditor

Deti s rakovinou potrebujú nové bývanie: pomáha aj Vlado Voštinár

06.04.2023, 10:43
Autor:
redred

Kampaň pre OZ Deti s rakovinou pripravila THIS IS LOCCO.

Deti s rakovinou strávia v nemocnici niekedy aj celý rok a viac času. V nemocnici sa deň čo deň zobúdzajú, chodia do školy aj v nej zaspávajú. Doslova v nej „bývajú“, navyše aj so svojimi rodičmi.

A z tohto pohľadu detské oddelenie na Klinike detskej hematológie a onkológie Národného ústavu detských chorôb v Bratislave nevyhovuje týmto špecifickým požiadavkám. Organizácia Deťom s rakovinou, ktorá funguje priamo na klinike, im chce zlepšiť podmienky na „bývanie“ rekonštrukciou tohto oddelenia. Na to však potrebujú financie od ľudí.

Na podporu projektu vznikla bonusová online časť Nového bývania 

Nové bývanie je stálicou televíznych obrazoviek už vyše 15 rokov. V realitnej show hľadá moderátor Vlado Voštinár to najvhodnejšie bývanie pre prihlásených záujemcov. A keďže práve nové bývanie potrebujú aj deti s rakovinou, stal sa tvárou fundraisingovej kampane na financovanie rekonštrukcie nového detského oddelenia.

image

Kampaň pre OZ Deti s rakovinou podporil Vlado Voštinár.

V spolupráci s originálnym produkčným tímom Nového bývania vznikla exkluzívna bonusová online epizóda Nového bývania. V nej sa Vlado stretne s netradičnou záujemkyňou – nové bývanie hľadá sestrička z detského oddelenia na Kramároch. Nie však pre seba, ale pre deti, o ktoré sa na oddelení stará.

„Téma detí s rakovinou je mimoriadne ťažká a ako všetkému, čo je spojené s touto chorobou, sa jej ľudia skôr vyhýbajú. Naopak, téma bývania patrí medzi najväčšie stálice televízneho vysielania – dôkazom je aj relácia Nové bývania, ktoré sa viac-menej v nezmenenej forme vysiela už neuveriteľných 15 rokov. Projekt rekonštrukcie detského oddelenia nám umožnil tieto dva svety spojiť a ukázať atypické „bývanie“ detí s rakovinou, ktoré má svoje špecifické požiadavky,“ hovorí Martin Polakovič z THIS IS LOCCO.

„Bolo pre nás dôležité, aby divák nevidel len ďalšiu reklamu či žiadosť o 2 percentá, ale novú epizódu svojho obľúbeného seriálu. Preto video natáčal pôvodný štáb, ktorý pripravuje celú reláciu Nové bývanie. Len vďaka ochote Vlada Voštinára, ktorý aj osobne navštívil kliniku, a zanieteniu celého štábu mohla kampaň vzniknúť, za čo im aj touto cestou ďakujeme,“ dodáva Juraj Kováč, creative & strategy director, THIS IS LOCCO. 

Návrh rekonštrukcie už existuje 

V online epizóde Nového bývania, ktoré nájdete aj na YouTube kanáli TV JOJ, nájdete celé video, v ktorom sa z úst sestričky Sofie dozviete, čo všetko potrebujú na oddelení vylepšiť, aby sa deťom aj ich rodičom v nemocnici bývalo nielen krajšie, ale aj zdravšie. Prostredie totiž tiež pomáha zefektívniť a urýchliť liečbu najmenších pacientov.

Málokto zo zdravých ľudí napríklad tuší, ako veľmi potrebné sú na detskom oddelení hrubé steny – inak ich v noci budia pumpy, ktoré im zabezpečujú infúzie pre pacientov vo vedľajších izbách.  Architektonický návrh toho, ako by malo takéto oddelenie ideálne vyzerať, už existuje. Na to, aby sa pretavil do reálnych stavebných úprav, však treba financie od ľudí.

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
03. jún 2023 18:49