StoryEditor

Novinka portálu Kariéra: uľahčuje spôsob hľadania práce a zamestnancov

14.04.2023, 12:27
Autor:
redred

Spolu s oslavou 15 rokov na trhu prichádza v súčasnosti aj so zmenami, ktoré sa týkajú nových funkcionalít, a tiež kompletne novej identity značky, ako aj nového tímu.

V úvode roka predstavila Kariéra firmám unikátnu možnosť v získavaní zamestnancov. Ako prvý pracovný portál na Slovensku umožňuje používateľom využiť službu Connect, vďaka ktorej môžu vyslať signál firme, že pracovná ponuka, ktorú inzerujú ich zaujala. Tento prístup výrazne uľahčil ľuďom kontakt so zamestnávateľmi a je prvým kontaktom medzi kandidátom a spoločnosťou.

Kariéra pomáha prepájať firmy s kandidátmi a vyzýva ľudí vyberať si novú prácu srdcom

Trh práce a spôsob, akým ľudia vyhľadávajú prácu sa neustále mení. Pribúdajú nové nástroje, funkcionality, či mobilné aplikácie, ktoré sa snažia naplniť očakávania spoločností, ktoré hľadajú kvalifikovaných zamestnancov. Pravdou však je, že mnohé prístupy zlyhávajú pre ich komplexnosť alebo v praxi nepoužiteľný prístup, napríklad prostredníctvom mobilných aplikácií. 

Jeden z najväčších pracovných portálov na Slovensku prichádza s inovatívnym spôsobom hľadania si práce

Kariéra predstavila novú funkcionalitu, ktorá už dnes uľahčuje firmám hľadanie nových kandidátov. Návštevnosť pracovných portálov z mobilu kontinuálne narastá (v prípade portálu Kariéra je to viac ako 70 percent) a nič nenasvedčuje tomu, že sa tento trend zmení, práve naopak. Mnohé firmy preto vyvíjajú nemalé úsilie, aby týchto návštevníkov efektívne prekonvertovali k ďalším aktivitám, ako vytvorenie CV, vytvorenie profilu, alebo samotnej reakcie, teda odoslaniu CV na konkrétnu pracovnú ponuku. 

image

Kariéra má nové funkcionality.

Počas testovacej fázy Kariéra Connect sa vďaka novej funkcionalite podarilo niektorým firmám zvýšiť počet kandidátov až o 30 percent. Týchto kandidátov môžu firmy osloviť jednoducho jedným kliknutím a vyžiadať si od nich životopis.

Pri každej pracovnej ponuke nájdu návštevníci portálu nový symbol “srdiečka”, vďaka ktorému môžu vyslať nezáväzný signál firme, ktorá zverejnila pracovnú ponuku. Spoločnosť môže následne kontaktovať e-mailom daného uchádzača výzvou na zaslanie životopisu, na základne ktorého posúdi vhodnosť kandidáta na danú pozíciu.

Z pohľadu uchádzača tak ide v istom zmysle o dôležitý medzi krok na pomedzí nezáväzného záujmu o prácu a odoslaním životopisu. Naopak, firmy tak získavajú oveľa širší prehľad o záujme o ich pracovné ponuky.

„Pracovný trh sa neustále vyvíja a mení sa aj správanie uchádzačov. Za posledné roky sa smartfóny stali bežnou súčasťou nášho života a na mobilných zariadeniach trávime väčšinu času, s čím súvisí aj zmena spôsobu hľadania si práce. Doteraz zaužívaný spôsob vytvárania životopisov a reagovania na pracovné inzeráty však nie je dostatočne prispôsobený na telefónoch. V tomto smere je kľúčové, aby sa firmy vedeli prispôsobiť zmenám. V Kariére reflektujeme na nové trendy a prinášame inovatívny spôsob hľadania nových kandidátov. Zároveň tak ľuďom výrazným spôsobom uľahčujeme cestu k novej práci a tak sa hľadanie zamestnania aj cez mobilné zariadenia stáva omnoho pohodlnejším,“ uviedol Peter Libuša, riaditeľ spoločnosti Kariéra.

image

Nové funkcionality.

Mnohí návštevníci, ktorí si prezerajú pracovné ponuky na mobilnom zariadení, môžu byť práve najrelevantnejšími kandidátmi pre firmy, no tie o nich prichádzajú z rôznych príčin. Jednou z nich môže byť pravdepodobnosť, že kandidát nemá v danom momente svoj životopis uložený v mobilnom zariadení, alebo v užívateľskom profile pracovného portálu.

Vplyv na rozhodovanie o zaslaní životopisu kandidáta majú však aj ďalšie behaviorálne faktory ako popis pracovnej ponuky, plat, prípadne aj sebadôvera, či sa na danú pozíciu hodí. V procese medzi prečítaním si pracovnej ponuky a odoslaním CV je teda hneď niekoľko faktorov, ktoré bránia reakciám na ponuku. 

Nová funkcionalita umožňuje primárne návštevníkom z mobilných zariadení, ktorí nemajú aktuálne v zariadení dostupný životopis, odoslať signál firme (prostredníctvom ikony pod každou pracovnou ponukou), že ich pracovná ponuka sa im páči.

Následne dostane každá firma notifikáciu o počte záujemcov o ich pracovnú ponuku a jedným kliknutím si v administračnom rozhraní vyžiada od potenciálneho kandidáta CV. Vďaka funkcionalite “Connect” tak získa inzerujúca firma lepší prehľad, slobodu a širší výber kandidátov. 

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
06. jún 2023 04:09