Spolupráca agentúry Respect APP a vydavateľstva Petit Press.
StoryEditor

Agentúra Respect APP a vydavateľstvo Petit Press rozširujú spoluprácu

08.06.2023, 11:10
Autor:
redred

Sily spojili už v minulom roku na kampani prepodporu digitálneho predplatného denníka SME. Teraz predstavujú svoje nové spolupráce, ktorých cieľom je osvieženie a výraznejšia komunikácia ďalších značiek a titulov, ktoré pod Petit Press spadajú.

Téma mentálneho zdravia je podchytená v kampani pre podcast Ľudskosť, ktorý vychádza vrámci série SME Podcasty. Agentúra Respect APP priniesla kreatívu v spolupráci s ilustrátorom Matejom Ilčíkom, so zastrešujúcim headlinom “Vaše pocity sú našimi hosťami” a jeho variáciami.

image

Ľudskosť - Pochybnosti.

Kampaň komunikuje dôležitosť rozprávania o osobných témach, ktoré rieši každý z nás, respektíve v nich každý môže ľahko nájsť seba a svoje príbehy. Zvýrazňuje blízkosť, ktorá medzi podcastom a poslucháčom vzniká.

„Cieľom idey celej kampane bolo vyjadriť osobný rozmer podcastu a búranie bariér medzi podcastom a poslucháčom, ukázať ho ako safespace, s ktorého témami sa ľudia ľahko identifikujú.“ dodáva ideamaker Respect APP, Michael Papcun. 

„Matej Ilčík má nielen originálny výtvarný prejav, ale do realizácie vstúpil aj zaujímavými nápadmi, vlastným pohľadom na tému. Vďaka výraznému headlinu sme si mohli dovoliť hravejšie prevedenie, dať divákovi priestor na objavovanie,." vraví ku konceptu Csilla Pollák, Head of Art v Respect APP. 

image

Ľudskosť - Pocity.

"Podcast Ľudskosť je moja srdcovka a som rada, že reklamná kampaň odráža hodnoty, na ktorých stojí: ochota zastaviť sa a ponoriť sa do seba, odvaha vidieť svoju zraniteľnosť a previazanosť s inými a ochota porozumieť ľuďom naokolo - aj vtedy, keď je to ťažké,” hovorí autorka podcastu Barbora Mareková. 

Bannerová kampaň pre podcast Ľudskosť je ďalej doplnená aj o rádiá v ktorých majú ľudia pár sekúnd nie na počúvanie reklamného posolstva, ale na zahĺbenie sa do svojich vlastných myšlienok. 

Druhou spoluprácou je audiokampaň pre podporu imidžu portálu dovolenka.sme.sk, ktorá si zvolila odľahčený tón v nadväznosti na humorné insighty z dovolenkového života a tiež v nadväznosti na svoje nasadenie v podcastoch denníka SME. 

Dovolenkový podcast

image

Ľudskosť - Vnútorné Dieťa.

Kreatívu postavenú na absurdných, ale realistických dovolenkových rozhovoroch, alebo typických dovolenkových podcastoch, ktoré sa odohrávajú nie medzi ľuďmi, ale medzi objektami približuje autor konceptu Ondrej Štefánik: 

“Rozhlas je médium, ktoré si pýta osobitý prístup v kreativite a v atraktivite. Často sa stáva že rádio spoty, alebo rádio ako také, v rámci 360 kampaní ostanú visieť niekde na konci brainstormingov. Pritom audio prežíva obrovský boom a toto médium ponúka možnosti, ktoré stále nie sú vyčerpané a dávajú príležitosť k inovatívnym a originálnym kreatívnym riešeniam. Napríklad pripraviť podcast v ktorom diskutujú dve odfukovacie nafukovačky alebo morské vlny s flipflopmi na jednu zrejme z najobľúbenejších tém akou je dovolenka.“

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
01. október 2023 17:48