StoryEditor

Ikonická fľaša Campari vzdáva hold Milánu

12.06.2023, 13:20
Autor:
redred

Campari predstavuje nový dizajn fľaše, ktorý je inšpirovaný Milánom, rodiskom legendárneho aperitívu. Na Slovensku bude Campari distribuované v novej fľaši na prelome júla a augusta tohto roka.

Slávnostný krst prebehne na tohtoročnom Karlovarskom filmovom festivale, ktorého je Campari oficiálnym drinkom.

Originálny tvar fľaše Campari sa počas histórie menil a vyvíjal spoločne s mestom, ktoré bolo pre neho od začiatku inšpiráciou. To dokazuje aj nový dizajn fľaše, ktorú teraz zdobí reliéf zobrazujúci jednu z dominánt Milána, katedrálu Narodenia Panny Márie, známu aj ako Milánsky dóm.

image

Campari

Jedinečný výhľad na Duomo di Milano, symbol mesta, si môžu vychutnať hostia Camparino in Galleria, legendárneho podniku založeného v roku 1915 samotným Davidom Camparim. Tvar a vzhľad novej etikety sa preto priamo inšpiruje líniami Milánskeho dómu a odráža výnimočnosť, minimalistickú módu i súčasný dizajn, teda všetko, čo mesto symbolizuje.

Nový dizajn vznikol ako vizuálna pocta mestu. Kombinuje štýl, vkus a eleganciu, rovnako ako samotné Miláno. Dynamický pohyb zbiehajúcich sa línií odráža vývoj, ktorým Campari i Miláno spoločne prešli, cestu od minulosti k budúcnosti a neustálu túžbu po inováciách a rozvoji,” hovorí Lea Turzíková, marketingová manažérka značky Campari pre Slovensko zo spoločnosti Ultra Premium Brands.

image

Campari

Spojenie dvoch ikon, Campari a Milána, trvá už viac ako 160 rokov a dokazuje, že ide o dokonalú harmóniu. Zladenie moderného štýlu a histórie, klasiky a objavovania, podnikavého ducha aj príjemných zážitkov je prirodzenou súčasťou podstaty Campari. Campari sa podieľa tiež na znovuotvorení legendárneho milánskeho kina Cinema Orchidea. Previazanie značky s mestom oslavuje aj špeciálna ponuka koktailov v legendárnom bare Camparino in Galleria.

Práve láska a rešpekt k umeniu sa vykryštalizovali do dlhoročnej podpory filmu a tradičných i novo naviazaných partnerstiev so svetovými filmovými festivalmi napríklad v Cannes, Berlíne či Benátkach. Do filmového portfólia Campari patria aj populárne krátke filmy „Red Passion“ vyjadrujúce vášeň tajomstva.

image

Campari

Fľaša bude slávnostne pokrstená na tohtoročnom Karlovarskom filmovom festivale v Českej republike, ktorého je Campari oficiálnym drinkom, a nadväzuje tak na celosvetové spolupráce s filmovými festivalmi.

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
01. október 2023 18:20