Kampaň SWIPE od agentúry applepie pre WWF Slovensko. 
StoryEditor

Applepie sa spojilo s WWF Slovensko, v kampani poukazujú na "wildlife crime"

29.06.2023, 16:02
Autor:
redred

Kampaň SWIPE zameranú na nelegálne obchodovanie s ohrozenými druhmi a pytliactvo pripravila pre WWF Slovensko agentúra applepie. 

V najnovšej kampani od agentúry applepie pre WWF Slovensko je hlavnou myšlienkou dôležitosť, význam a dopady „wildlife crime“ na prírodu všeobecne aj presahy na Slovensko. Cieľom je verejnosti odkomunikovať, ako znížiť dopady tohto typu protiprávnej činnosti. 

„Ďakujeme teamu applepie za super nápady a výbornú spoluprácu. Nie je ľahké uchopiť tému pytliactva a ilegálneho obchodu s chránenými druhmi zrozumiteľným jazykom a tak, aby sa ľudia v tejto dobe pretlaku káuz nad message aspoň na chvíľu pozastavili... Vďaka, že nám pomáhate šíriť osvetu v tak dôležitej téme,“ hovorí Katarína Pereszlényiová, Marketing and Communications Manager z WWF Slovensko. 

image

Kampaň SWIPE. 

O projekte SWIPE

Projekt sa zameriava na hľadanie riešení v boji s environmentálnou kriminalitou zameranou na pytliactvo a porušovanie ochrany živočíchov, vrátane nelegálneho obchodovania s druhmi CITES.

Projekt je realizovaný v 11 krajinách Európy, vrátane Slovenska, a každý projektový partner má na starosti aktivity v rámci svojej krajiny. Jedným z cieľov je zvýšiť povedomie verejnosti o formách a dôsledkoch environmentálnej kriminality páchanej na jedincoch druhov voľne žijúcich živočíchov. Heslom je SWIPE = Successful Wildlife Crime Prosecution in Europe.

image

Kampaň SWIPE. 

"Ako kreatívna agentúra sme vždy radi, keď môžeme pomôcť podporiť dobrú vec. Toto zadanie od WWF Slovensko nás preto potešilo, aj keď nebolo ľahké v jednoduchosti odkomunikovať tak komplexný problém. Zamerali sme sa na čo najjednoduchší message a jasnú formu, ktorú v online odčítajú ľudia hneď na prvú."

"Zo zadania sme si vytiahli dva najvýraznejšie wildlife crimes - nelegálne obchodovanie s ohrozenými druhmi, produktami z nich a pytliactvo. Zamerali sme sa na ultimátny dôsledok toho, čo tieto aktivity spôsobujú. Vedú až k postupnému vymiznutiu vzácnych druhov vo voľnej prírode. Možno sa zdá, že keď si nelegálne kúpim papagája, alebo na dovolenke suvenír z korytnačieho panciera či koralu, nič hrozné sa nestane. Lenže keď takto uvažuje veľa ľudí, tieto druhy skrátka z prírody doslova vykúpime. To isté platí aj pre veľké šelmy a dravce na Slovensku. Dopyt postupne zničí ponuku. Znie to cynicky, ale také je niekedy naše správanie," objasňuje agentúra applepie. 

image

Kampaň SWIPE. 

Klient: WWF Slovensko - Katarína Pereszlényiová, Helena Čárska, Tereza Thompson, Barbara Immerová

Agentúra: applepie s.r.o.

Managing Director: Alexander Smik

Account Manager/Director: Juliana Priatková

Creative Director: Matej Králik

Copywriter: Tomáš Kučírek

Art Director: Dominik Hasák

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
26. september 2023 21:36