StoryEditor

Politickí marketéri hodnotia kampaň Hlasu: Petícia za zmenu je nástrojom na zber dát, strane sa ešte zídu

03.07.2023, 14:10
Autor:
lezlez

Pomôžu im pri ďalšom vedení online aj offline kampaní. 

Politické strany sa snažia vybudovať si čo najlepšiu pozíciu pred parlamentnými voľbami. Volebná kampaň je v plnom prúde, Slovensko je oblepené bilboardmi, z online priestoru sa nám prihovárajú politici z celého spektra. Už teraz je jasné, že podstatná časť kampane sa odohrá na sociálnych sieťach. Pozrime sa na to, ako ju uchopili jednotlivé strany. Dnes si rozoberieme nosiče, posolstvá a spôsob kampaňovania strany Hlas.

Najviditeľnejšou časťou kampane Hlasu sú červené bilboardy. Už v polovici júna bolo jasné, že hlavnou osobnosťou, cez ktorú bude strana komunikovať svoje posolstvá bude Peter Pellegrini. Heslá vychádzajú z doterajšieho motívu kampane „Petícia za zmenu“.

„Kampaň začala celkom skoro, už dlhé mesiace beží bilboardová kampaň, čo naznačuje, že konečný súčet pre všetkých, bude celkom vysoký. Strany sa pripomínajú a snažia sa nastoliť témy, o ktorých by radi hovorili. Zatiaľ sa však neobjavilo nič prekvapivé či originálne,“ hodnotí expert na politický marketing Masarykovej univerzity v Brne ...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
01. október 2023 12:17