StoryEditor

„Najlepšie bublinky vo Varoch,“ tvrdí o sebe Pilsner Urquell. Geislerová v pivnej róbe

03.07.2023, 15:17
Autor:
michmich

Unikátne šaty sa stali témou tohtoročnej komunikácie značky Pilsner Urquell ako jedného z hlavných partnerov filmového festivalu. Kampaň podporili online spotom či fashion fotoeditoriálmi.

Aňa Geislerová prekvapila na otváracom večere 57. ročníka karlovarského filmového festivalu s róbou vytvorenou z plzenského ležiaka. Jediný exemplár na svete si návštevníci môžu počas festivalu prezrieť, keďže sú vystavené aj v zóne značky Pilsner Urquell. Po festivale budú šaty predmetom už tradičnej charitatívnej aukcie pre Centrum Paraple.

Autorom originálnej róby je návrhár Jakub Polanka, ktorý prijal výzvu vytvoriť šaty z inovatívneho materiálu vytvoreného nekonvenčnou technológiou – fermentačným procesom vedľajších poľnohospodárskych produktov a piva. Cieľom projektu bolo posunúť hranicu partnerstva ako oficiálneho pivného nápoja festivalu o krok ďalej a stvárniť najlepšie bublinky Pilsner Urquell vo fyzickej podobe.

Inšpiráciou sa návrhárovi stala Venuša vystupujúca z morskej peny zo svetoznámeho Botticelliho obrazu - Zrodenie Venuše. Polanka chcel zdôrazniť ľahkosť, ženskosť, mihotanie svetla na vodnej hladine, bublinky a ligot kvapiek. Tieto všetky elementy potom viedli k voľbe daného dekoru aj k finálnemu dizajnu šiat. Pri výrobe bolo z látky potrebné vystrihnúť 4000 koliesok, ktoré pripomínajú bublinky. 

Fermentačný proces a výroba materiálu trvala 3 mesiace. Z plátov vzniknutej celulózy sa potom vytvorila výsledná látka, ktorá sa podobá čiastočne priesvitnej koženke. „Vytváranie a prispôsobovanie materiálu bolo úžasným dobrodružstvom, bolo to niečo úplne nové,“ opisuje Kristína Tereková, Brand Manažérka Pilsner Urquell.

image

Nová kreatívna kampaň Pilsner Urquell.

Na celom projekte sa podieľalo štúdio IMMINENT, ktoré sa venuje inováciám v móde a designu. „Keď prišla ponuka k spolupráci s tímom Pilsner Urquell, nadchla nás ich odvaha a inovatívne myslenie. Chceli sme už dlhú dobu na českej scéne vytvoriť niečo mimoriadne, svetové a myslím, že šaty z piva Pilsner Urquell sú toho dôkazom,“ uvádza Darko Silajdžić, CEO IMMINENT.

Podporili to aj spotom

Unikátne šaty sa stali aj hlavnou témou tohtoročnej komunikácie značky Pilsner Urquell ako jedného z hlavných partnerov karlovarského filmového festivalu. Pivná róba zažiarila na Aňe Geislerovej nie len na červenom koberci, ale aj v novom spote od agentúry B&T. Populárna česká herečka spolu s kolegami Hanou Vagnerovou a Jakubom Prachařom sa stali hviezdami kampaňe Najlepšie bublinky vo Varoch. Tá má podčiarknuť pozíciu najslávnejšieho českého piva aj vo vysokej spoločnosti.

„Pilsner Urquell má v Česku dlhodobo neotrasiteľnú pozíciu na vrchole celej pivnej kategórie. Podľa nás má ale potenciál hranicu kategórie prekročiť a zaradiť sa k najvýraznejším značkám vôbec. Prvýkrát toto chceme dokázať vo Varoch v rámci KVIFF, kde sme sa pohrali so všeobecne vnímanými kódmi slávnostnej akcie a výrazným kontrastom, keď sme nahradili očakávaný pohár šampanského pollitrom Pilsner Urquell,“ opísal kampaň stratég B&T Boris Múdry pre český portál mediář.

Trio hercov v online spote doplnil ešte moderátor Tomáš Kraus. Navyše pre potreby kampane vznikla aj séria fashion fotoeditoriálov pre magazíny Vogue, Elle a Esquire.

„Túto kreatívu sme vybrali preto, že je stelesnením toho, čo znamená nosiť status oficiálneho piva KVIFF. Vtipnou a vizuálne atraktívnou cestou sa ako značka stávame súčasťou atmosféry festivalu so všetkým, čo k tomu patrí, vrátane červeného koberca,“ hovorí o kreatíve kampane senior brand manager Pilsner Urquell Kristína Tereková.

Za produkciou hlavného videa stojí Silencio, pod režijnou taktovkou Adama Pavelku. Fotoeditorial pre fashion magazíny nafotil Matúš Tóth. 

Vizitka kampane Nejlepší bublinky ve Varech

Kreativní agentura: B&T

Produkční agentura: Silencio

Značka: Pilsner Urquell

Klient: Plzeňský Prazdroj

Strategist: Boris Múdry

Senior account manager: Martina Obertová

Art director: Petra Biró

Art director: Michaela Mildorfová

Copywriter: Lucie Gromusová, Helena Vavrdová

Account director: Andrea Daičová

Creative director: Ondřej Peša

Executive producer (Silencio): Karel Honsa

Režie: Adam Pavelka

DOP: Tomáš Šťastný

Fotografie: Matúš Tóth

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
03. júl 2023 15:20