StoryEditor

Spoločnosť Kanovits získala striebro v Mníchove!

16.08.2023, 11:06
Autor:
redred

Zakladateľ takmer dvadsaťročnej firmy Kanovits Print Atelier, ktorá vyrába prémiové tlačiarenské produkty a vyhrala niekoľko svetových súťaží, začínal s tlačou plagátov. Dnes je Zoltán Kanovits hrdý na dosiahnuté úspechy, históriu firmy, svojich klientov a teší sa na výzvy, ktoré denne prichádzajú.

Kde sa môžeme stretnúť s výrobkami firmy Kanovits?

Naše produkty dodávame hlavne na Slovensko a do susedných krajín. Napriek profesionálnym oceneniam je však počet objednávok zo zahraničia zatiaľ nízky, pretože polygrafický priemysel je lokálny a dodávka malosériových výrobkov na väčšie diaľky môže zdvojnásobiť celkové náklady.

Na trhu ste už takmer dvadsať rokov. Spomínate si, ako ste začínali a kam sa odvtedy posunul váš biznis?

Zo začiatku sme robili len bilbordy, reklamné tabule a citylighty. Keď sme pre klienta vyrobili plagát, čoskoro sa k nám vrátil s požiadavkou na niečo iné, čo by sa hodilo ku grafike a k propagačným materiálom, napríklad vizitky alebo iné letáky. Postupne sme investovali do vlastných špičkových zariadení.

Ako zasiahla digitalizácia polygrafický priemysel?

Zhruba pred desiatimi rokmi nastal v našom biznise veľký zlom, a to v podobe rozvoja technológií. Digitálna tlač v niektorých aspektoch dokonca predbehla dovtedajšiu ofsetovú technológiu. Tlačový ateliér Kanovits naskočil na túto cestu ihneď, ako sa naskytla príležitosť, a dnes mimo iných využívame jednu z najmodernejších digitálnych tlačiarní japonskej výroby Xerox v regióne.

image

Kanovits

Ponúkajú tieto technológie neobmedzené možnosti?

Naša spoločnosť má k dispozícii veľký strojový park, ktorý zabezpečuje klientom vynikajúce konečné produkty potlačené špeciálnymi efektmi. Vo väčšine prípadov naše služby siahajú od prvého telefonátu a cenovej ponuky až po dodanie a inštaláciu finálneho produktu. Navyše, na každom pracovisku poskytujeme vysokokvalitné služby. Samotní pracovníci zákazníckeho servisu sú profesionáli, ktorí dokážu klientom poskytnúť aj špecifické poradenstvo. Pýtali ste sa na možnosti. Široká škála tlačiarenských zariadení umožňuje realizovať nápady, ktoré sú obmedzené len fantáziou, tu patrí napríklad vyrezávanie čipkových vzorov do francúzskeho alebo talianskeho papiera, vytváranie viacvrstvových reliéfov, gravírovanie papiera, rezanie laserom, tlač fotografií galerijnej kvality, tlač zlatom a striebrom a vytváranie 3D tvarov a rôznych zaujímavých foriem.

V čom predbiehate svoju konkurenciu?

V našom odvetví existujú dva typy tlačiarenských služieb, jedny, kde objednávku len vytlačia, a druhé, kde pridávajú hodnotu. Príkladom je poradenstvo, návrh dizajnu, vytvorenie grafiky alebo vzoriek obalu, tlač v zlate a striebre. My sme sa rozhodli pre druhú možnosť, pretože v nej vidíme oveľa viac fantázie. Vďaka našim kvalitným a veľkokapacitným tlačiarňam a, samozrejme, zázraku digitálnej tlače dokážeme bez problémov vyrábať aj malé série, teda objednávky menšieho objemu. Nemusíme vyrábať tisíce obalov alebo kartičiek, ľahko vytlačíme jeden, dva alebo aj tisíce konečných produktov rovnakej kvality.

image

Kanovits

Darí sa vám prilákať talenty?

Disponujeme šikovným tímom. Nedávno sme sa presťahovali na nové miesto a teraz pracujeme v rodinnejšej atmosfére.

S kým spolupracujete? Z ktorých oblastí sú vaši klienti?

Spoločnosť Kanovits spolupracuje so širokou škálou klientov, od veľkých značiek ako Billa, Minit, Slovakia Ring, J&T, Vaša Lekáreň či Tatra banka. Svoje produkty dokonca vytvárali aj prezidentke Slovenskej republiky, pre ktorú vytvorili darčekové balenie pre suveníry na Expo v Dubaji. Radi realizujeme aj bežné malé objednávky pre domácich živnostníkov a umelcov.

Na konte máte už viacero medzinárodných ocenení. Ktoré sú pre vás najvzácnejšie?

Vďaka rozsiahlym skúsenostiam a profesionalite sa môžeme popýšiť niekoľkými medzinárodnými oceneniami. Naše meno už poznajú vo väčšine susedných krajín aj vo veľkomestách ako Londýn, Miláno, Tokio a New York. Pred niekoľkými dňami sme získali naše posledné ocenenie na najväčšej každoročnej svetovej súťaži pre tlačiarov. Do finále sa dostali tri naše práce. Obsadili sme druhé miesto, pričom nás porazila švajčiarska spoločnosť. Cenu sme si prevzali  v Mníchove.

image

Kanovits

Darí sa vám tieto ceny premeniť aj na medzinárodné kontrakty?

Výsledkom dvadsiatich rokov nepretržitého úsilia je dobrá povesť spoločnosti Kanovits. Neustále nás oslovujú agentúry a väčšie značky z Viedne a Budapešti, ale dodávali sme produkty už aj do Taiwanu, Singapuru a Londýna. V poslednom období dostávame aj pozvánky prednášať na medzinárodných polygrafických konferenciách a veľtrhoch. Ja sám som bol v Portugalsku, Tokiu, Bangkoku aj Singapure.

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
24. september 2023 02:52