John Lewis - vianočná kampaň.
StoryEditor

Najočakávanejšia vianočná reklama je tu: John Lewis vytvoril dokonalý vianočný stromček

09.11.2023, 13:32
Autor:
redred

Reklama sa nesie v inom duchu ako v predchádzajúcich ročníkoch. Spot hovorí o rekonfigurácii vianočných tradícií. 

Pre vianočných nadšencov a milovníkov reklamy sa práve začína sezóna. John Lewis uviedli svoj vianočný spot pre rok 2023. 

Hlavnou postavou reklamného spotu je 8-ročný chlapec Alffie, ktorý si kúpi semienko s dokonalým vianočným stromčekom. V kruhu svojej rodiny sleduje, ako jeho stromček postupné klíči. Na prekvapenie všetkých z neho vyrastie mäsožravá rastlina, takzvaná mucholapka s mimoriadnym temperamentom, ktorý prinúti rodinu k vážnemu rozhodnutiu - vyhodiť ju z domu na dvor. 

Celý spot sprevádza operná pieseň od Andreu Bocelliho. 

Tohtoročnú vianočnú reklamu John Lewis zveril svojej novej  kreatívnej agentúre Saatchi & Saatchi. Reklamu režíroval French collective Megaforce, ktorý jej dodal značnú dávku chaosu. 

Tohtoročný spot je oproti minulým viditeľne menej seriózny, no pokračuje v duchu nepochopených priateľstiev s dobrým koncom. Kampaň nezobrazuje tradičnú rodinu s matkou, otcom a deťmi, ale zloženú z babičky, matky, dcéry a syna. Upozorňuje tak na narastajúci počet domácností s jedným rodičom. 

Na reklamy obchodného reťazca John Lewis každoročne čaká celá reklamná brandža. Značka sa za posledné roky stala najžiadanejším zadávateľom reklamy. Špeciálne na Vianoce je tento hype ešte intenzívnejší. 

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
09. november 2023 13:33