V kreatívnej agentúre Istropolitana Ogilvy využívame umelú inteligenciu už nejaký ten piatok a môžeme konštatovať, že dramaticky rozšírila paletu nástrojov, na ktoré sa môžeme pri svojej tvorivej práci spoľahnúť. Už to obrazne nie je len Word a Photoshop, ale hneď niekoľko toolov a pluginov, ktoré nám výrazne uľahčujú každodennú prax. Samozrejme, nie je to také ružové a jednoduché, pretože čím vyššie nároky na výsledok umelej inteligencie kladieme, tým viac roztvára priepasť medzi človekom a „stále“ nástrojom. Poďme si teda prejsť niekoľko AI nástrojov, ktoré už bežne používame, a zhrňme si ich silné, ale aj slabé stránky.
Adobe Firefly model 2
Ponúka generovanie obrazu pomocou AI z obsahu Adobe Stock s otvorenou licenciou a verejne dostupným obsahom, na ktorý autorské práva už vypršali. To z neho robí „safe for work“ nástroj v generovaní menej kvalitných obrázkov.
Plusy:
- prostredie Adobe Stock
- rýchle generovanie
Mínusy:
- časté chyby (6 prstov)
- neprirodzené výstupy
- nízka kvalita
Používame na:
- skice kľúčových vizuálov
- storyboardy
- animatiky
Adobe Generative Fill
Využívame ho denne najmä preto, že je priamo integrovaný do Photoshopu. Vďaka tomu vieme veľmi rýchlo odstraňovať rušivé prvky z fotografií, meniť prostredia, pridávať prvky do obrazu a ilustrácií, meniť dizajn či pridávať textúry na objekty. Bohužiaľ platí, že čím väčšiu plochu chceme zmeniť, tým nižšia je kvalita zmeneného obrazu....
Zostáva vám 85% na dočítanie.