"Pozitívne ma prekvapil Peter Pellegrini, ktorý sa snažil dlhodobo vystupovať ako zmierujúci prvok aj v koalícii, no počas prezidentských volieb neodolal a mal aj radikálnejšie vyjadrenia. Teraz je to Peter Pellegrini aký sa snažil a aj by mal byť. Hodnotím ho veľmi pozitívne," tvrdí expert na komunikáciu a reklamný tvorca Róbert Slovák po atentáte na premiéra Róberta Fica.
Z vyjadrení Ľuboša Blahu a Andreja Danka vyčítal skôr paniku. "Majú zautomatizované to, že akonáhle je príležitosť na niekoho zaútočiť, do niekoho si kopnúť či spraviť z niekoho terč, tak to využívajú."
Všetci sme ľudia a všetci sme omylní, toto je extrémna situácia. Upozorňuje Slovák s tým, že chyby v komunikácii môžu nastať a sú prirodzené. "Všetky prešľapy a chyby sa však dajú časom korigovať, priznať si chybu, zmierniť rétorika, otočiť emócia aj zmeniť názor. Očakávam v tom vývoj."
Médiá sú podľa neho momentálne vo veľmi zložitej situácii. Ich povinnosť zostáva nemenná, a teda informovať o tom, čo sa deje. „Na druhej strane, mnohé mienkotvorné médiá majú veľkú silu. Mnohé, ak nie všetky, jasne odsúdili tento čin. Teraz je dôležité, aby pomohli politikom šíriť snahu o upokojenie. Novinári by mali byť vecní, presní v komunikácii, vyvažovať vyjadrenia, ktoré sú zo strany politikov negatívne, hľadať rovnováhu a oveľa citlivejšie vnímať to, ako píšu či hovoria."