StoryEditor

Slovenská nábytkárska značka JAVORINA prichádza s novou vizuálnou identitou

04.06.2024, 10:15
Autor:
redred

Tá je však je len jednou časťou celkovej transformácie, ktorá zahŕňala napríklad zavedenie nového systému riadenia výroby, plánovaný vstup na nové trhy a oslovenie nových cieľových skupín.

Týmto dlhodobým cieľom prispôsobujeme našu strategickú komunikáciu s oveľa väčším dôrazom na online prostredie.

Pred dvoma rokmi sa slovenská nábytkárska značka JAVORINA vydala na cestu plnú očakávaní, poháňanú víziami inovácií, expanzie do zahraničia a digitálnej transformácie. Z uplynulého obdobia vzišla citlivá vizuálna identita a nové spôsoby prezentácie produktov, ktoré výrazne formovali jej ďalšie smerovanie, ktoré teraz prezentuje prostredníctvom svojej novo spustenej webovej stránky.

image

Nová identita Javoriny.

„Nová webová stránka prináša celý rad nástrojov, ako sú konfigurátory, 3D modely výrobkov a displeje s rozšírenou realitou, ktoré umožňujú umiestniť nábytok priamo do vašej domácnosti. Cieľom týchto funkcionalít je snaha poskytnúť zákazníkovi komfort a pocit istoty, ktorý by sa približoval zážitku z nákupu v showroome,“ hovorí marketingový riaditeľ Tadeáš Bělík o posune v online prezentácii produktov a celej značky.

Súčasťou znovuzrodenia Javoriny je aj rozšírenie portfólia o nové produktové rady v rámci konceptu 360° domov, kde nebudú chýbať domáce posilňovne či detské izby. „Všetky inovácie zameriame s citom na potreby zákazníka, ktorý s nami a v súlade s prírodou vytvára budúcnosť naplneného domova,“ dodáva Petr Rokůsek, majiteľ a generálny riaditeľ spoločnosti Javorina.

image

Nová identita Javoriny.

Identita plná kontrastov

Nová tvár v sebe spája rafinovanosť a technologickú zručnosť, ktoré sú podstatou nášho odľahčeného masívneho nábytku. „Hlavnou výzvou bolo stelesniť v novej identite emóciu dubového dreva a zasadiť ju do kontextu technologických inovácií bez toho, aby sme stratili jeho láskavosť a blízkosť,“ dodáva vedúca kreatívy Kristýna Jankovcová.

Zdrojom inšpirácie bol samotný výrobok, ktorý vyniká čistotou a vybrúsenými detailmi, a to z hľadiska konštrukcie aj dizajnu. Na túto tému vznikla séria vizuálov od fotografa Salima Issu. Fotografie výrobku zobrazujú nábytok z nezvyčajnej perspektívy, odhaľujú spoje a odreniny dubového torza v ich monumentálnosti a vytvárajú abstraktné krajiny.

image

Nová identita Javoriny.

Motív zvlneného horizontu, odkazujúci na tatranské podhorie, sa dostal do kľúčových grafických prvkov. Tenká organická línia symbolizuje historickú kontinuitu a ľahkosť návrhu spojenú s dychom prírody. Koncept vytvorila grafická dizajnérka Anna Issa Šotolová, ktorá dala logu nový vzhľad a priniesla do Javoriny hravú, sofistikovanú typografiu. Spolu s grafickým štúdiom Ginger&Fred stojí za dizajnom novej webovej stránky, ktorá vznikla v spolupráci s agentúrou UI42.

Dedičstvo vyrezávané do dreva

Nové logo, oslobodené od kruhového puncu, sa zameriava na samotný názov značky v písme Figural Grand zo 40. rokov 20. storočia BC. Písmo navrhla česká typografická legenda Oldřich Menhart, ktorý pracoval aj na drevorytoch. Jeho skúsenosti s materiálom sa odrážajú v krivkách jednotlivých písmen a stali sa zdrojom jemných nepravidelností, ktoré písmu prepožičiavajú dlhú životnosť a odkaz remeselnej zručnosti.

image

Nová identita Javoriny.

Doplnkovým písmom sa stal vzdušný Atyp od súčasného typografa Tomáša Brousila. Jeho čistá geometria a technický charakter v dialógu s historickým písmom Figural odrážajú zbližovanie tradície a inovácie, ktoré odráža premenu značky.

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
24. jún 2024 06:43