Do Kauflandu sa dostali lupiči! V novej kampani od THIS IS LOCCO.
StoryEditor

Do Kauflandu sa dostali lupiči! V novej kampani od THIS IS LOCCO

10.07.2024, 14:37
Autor:
redred

Lupičský spot produkčne zastrešili Hitchhiker films. Okrem TV kampane vznikol aj rádio spot, kampaň uvidíte aj v printe, OOH, ale prebiehať bude aj v predajniach a v PR.

V Kauflande práve prebieha žrebovacia súťaž. Zákazníci dostanú za nákup nad 30 eur žreb a môžu získať jednu z výhier. Úlohou pre agentúru THIS IS LOCCO bolo pripraviť kampaň k „Veľkej žrebovačke“.

Agentúra sa rozhodla toto zadanie uchopiť skutočne filmovo. Autori sa inšpirovali žánrom „heist movie“ a pripravili typickú scénu so zlodejmi, ktorí vymýšľajú geniálny plán lúpeže. Na rozdiel od Dannyho jedenástky alebo filmov Guya Ritchieho je však plán šokujúco priamočiary: stačí nakúpiť v Kauflande a zobrať si žreb. Lupiči tak nepotrebujú ani kradnúť.

„Veľkou výzvou spotu bola krátka stopáž. Počas 20 sekúnd bolo potrebné vysvetliť mechaniku súťaže a ešte aj ponúknuť zábavný príbeh s pointou. To sa podarilo aj vďaka formálnym prvkom typickým pre lupičský žáner, ako je dynamický strih či zrýchlené nájazdy kamery. Aby spot v krátkom formáte zaujal, kľúčový bol tiež casting. Na ten sa pri produkcii dal obzvlášť veľký dôraz a trojica lupičov si pozornosť doslova ‚ukradla‘ pre seba,“ hovorí Juraj Kováč, Creative & Strategy Director, THIS IS LOCCO.

Okrem spotu nasadeného v televízii a online prostredí vznikol aj rádio spot, print a OOH vizuál a kampaň prebiehala taktiež na predajni a v PR.

Vizitka kampane:

Klient: Kaufland Slovensko (Janka Klvačová, Lenka Valachovičová, Barbora Šmidová)

Agentúra: THIS IS LOCCO

Creative Director: Juraj Kováč

Associate Creative Director: Martin Polakovič

Art Director: Juraj Sapara, Martin Jaňák

Copywriter: Martin Polakovič, Michal Roháček, Adela Holubčíková

Account Manager: Diana Hromeková, Michal Ružica

Produkcia: Hitchhiker Films

Réžia: Dano Dekan

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
10. júl 2024 14:37