TASR
StoryEditor

Od pondelka budú povolené v režime OP kultúrne podujatia

07.01.2022, 18:50
Autor:
TASRTASR
Kapacita bude nastavená na 50 návštevníkov.

Od pondelka, 10. januára, sa otvárajú kultúrne podujatia v režime OP (očkovaní a po prekonaní ochorenia covid-19). Kapacita bude nastavená na 50 návštevníkov. Informuje o tom ministerstvo kultúry s odvolaním sa na dohodu, ktorá sa zrodila na piatkovom online rokovaní vlády.

„Po dlhých politických rokovaniach, ktoré som viedla s premiérom, ministrom zdravotníctva, a po konzultáciách s odborníkmi sme dospeli k posunu,“ uviedla v tejto súvislosti ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO).

Upozornila, že viac informácií poskytne Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR a presné podmienky stanoví vyhláška Úradu verejného zdravotníctva.

Na možnosť otvoriť kiná, divadlá či koncertné sály podľa vzoru gastroprevádzok vyzvala v utorok, 4. januára, iniciatíva Otvorme kultúru, ktorá upozorňuje, že súčasný stav s pretrvávajúcimi obmedzeniami pre živú kultúru je nespravodlivý.

Výzvu sprístupniť aspoň v obmedzenom režime kultúrne podujatia pre verejnosť formulovali tiež koaličné strany SaS a Za ľudí. Ministerku kritizovala a väčšiu angažovanosť v prospech kultúrnej obce od nej žiadala aj jej predchodkyňa Ľubica Laššáková (Hlas-SD).

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
04. jún 2023 06:12