StoryEditor

Dokumentárna udalosť sezóny v RTVS. Počas leta uvedie desať filmov Pavla Barabáša

14.06.2019, 14:40
Autor:
redred
Séria dokumentov odštartuje v piatok 14. júna a vyvrcholí 15. septembra televíznou premiérou filmu Tieň jaguára.

RTVS na záver aktuálnej televíznej sezóny pripravila pre divákov veľkú dokumentárnu udalosť. Počas desiatich večerov uvedie Dvojka dokumenty Pavla Barabáša doplnené o zamyslenia s názvom Dialóg s planétou. Séria výnimočných dokumentov odštartuje už v piatok 14. júna a vyvrcholí 15. septembra televíznou premiérou nového dokumentu Tieň jaguára.

Dokumenty Pavla Barabáša - Dvojka, piatok večer:

14. júna
dokumenty Mustang a Bhután – hľadanie šťastia (2008)
zamyslenie prvé: Dialóg s planétou – Bohatstvo na dosah
Bájne, odľahlé kráľovstvá Mustang, Bhután či Ladakh boli po stáročia izolované za nedobytnou hradbou Himalájí. No vplyv konzumu a civilizácie sa už vkráda aj do slobodných myslí ich budhistických obyvateľov.

K2 Studio / Bhután - Hľadanie šťastia

21. júna
dokument Omo - cesta do praveku (2002)
zamyslenie druhé: Dialóg s planétou – Miznúce tradície
Takmer pred dvomi desaťročiami splavili prví Slováci nedotknutú rieku Omo v Etiópii. Zdokumentovali unikátne prírodne kmene, ktoré žili v symbióze s riekou. Dnes však títo ľudia bojujú nielen o vodu z Oma, ale i o svoje posledné tradície.

K2 Studio / OMO - Cesta do praveku

28. júna
dokument Amazonia vertical (2004)
zamyslenie tretie: Dialóg s planétou – Stratený svet
Zdá sa, že už na našej Zemi všetko poznáme. Avšak je tu tajomný svet venezuelských stolových hôr. Na ich povrchu žijú organizmy, ktoré ešte nie sú popísané. Väčšie prekvapenie však čaká objaviteľov pod ich povrchom.

K2 Studio / Amazonia vertical

12. júla
dokument Pururambo (2005)
zamyslenie štvrté: Dialóg s planétou – Zamrznutý čas
V tmavých a hlbokých údoliach Novej Guinei žili malí Papuánci ešte donedávna bez dotyku s civilizáciou. Dnes sa niekoľko kilometrov od nich nachádza najväčšia a najmodernejšia baňa sveta na zlato.

K2 Studio / Pururambo - prales, kde se zastavil čas

19. júla
dokument Tepuy (2006)
zamyslenie piate: Dialóg s planétou – Tajomstvo podzemia
V mohutnom podzemí venezuelských stolových hôr slovenskí bádatelia nachádzajú mohutné tajomné chodby. Ale s novými objavmi sa vynára viac otázok ako odpovedí.

K2 Studio / Tepuy - Cesta do hlbín Zeme

26. júla
dokument Mongolsko – v tieni Džingischána (2010)
zamyslenie šieste: Dialóg s planétou – Hranice slobody
Lákadlá moderného sveta dorazili aj do odľahlých stepí strednej Ázie, kde nomádi kočujú a pasú svoje stáda. Ako dlho je ešte ich ekologický spôsob života udržateľný?

K2 Studio / Mongolsko - V tieni Džingischána

2. augusta
dokument Pygmejovia – deti džungle (2011)
zamyslenie siedme: Dialóg s planétou – Hľadanie pokoja
V Afrike žili ešte donedávna unikátne prírodné kmene. Ukrytí pod nepriehľadnou zelenou hradbou pralesa niektoré z nich dodnes hľadajú záchranu a pokoj dávnych dôb.

K2 Studio / Pygmejovia – Deti džungle

9. augusta
dokument Trou de Fer – železná diera (2011)
zamyslenie ôsme: Dialóg s planétou – Živá voda
Voda je živel. Voda nám dáva energiu. Voda nás očisťuje. Ako vnímajú tento zázrak tí, ktorí zasvätili najväčším vodopádom sveta svoj život?

K2 Studio / Trou de fer

16. augusta
dokument Neznáma Antarktída (2007)
zamyslenie deviate: Dialóg s planétou – Na póloch Zeme
Sú to magické miesta. Púť k nim je nekonečné dlhá. Dajú vám však veľké poznanie. Spoznáte seba, svoju myseľ, ale i súvislosti, ktoré obohatia vaše poznanie planéty.

K2 Studio / Neznáma Antarktída

15. septembra
dokument Tieň jaguára (2018)
zamyslenia desiate: Dialóg s planétou – Posledný odkaz
Zdanlivo nemajú nič. Len jeden druhého a klenbu amazonského pralesa nad hlavou. No ich život je plný radosti, bezstarostnosti a smiechu. Avšak v ich džungli sa potichu a nebadane rozpínajú chápadlá ťažobných spoločností.

01 - Modified: 2020-11-20 19:19:51 - Feat.: - Title: Producent filmu Generál chce posunúť termín dokončenia. RTVS trvá na máji 2021 02 - Modified: 2020-05-02 19:07:39 - Feat.: - Title: Sviňa prichádza za divákmi do obývačiek. Tvorcovia uvedú desať online kino projekcií 03 - Modified: 2020-03-06 09:35:32 - Feat.: - Title: Slovenské filmy zabojujú na Českých levoch. Amnestie majú sedem nominácií, Sklenená izba šesť 04 - Modified: 2020-02-26 12:09:05 - Feat.: - Title: Nominácie na slovenských Oscarov ovládli Amnestie a Nech je svetlo 05 - Modified: 2020-02-23 13:12:07 - Feat.: - Title: Správa mieri do sveta. Nový film režiséra Bebjaka uvedú kiná po celom svete
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
04. jún 2023 08:40