RTVS
StoryEditor

RTVS prechádza na letnú vysielaciu štruktúru, začína aj s novými televíznymi jinglami

01.07.2019, 16:55
Autor:
hrnhrn
Nadväzujú na oceňovaný kreatívny koncept televízneho identitu RTVS.

Od začiatku júla budú divákov televíznym vysielaním sprevádzať nové programové predely. RTVS tak prenesie letnú atmosféru aj do vysielania Jednotky a Dvojky.

RTVS aktualizuje vysielaciu grafiku doplnením vizuálnych identít Jednotky a Dvojky o nové letné jingle. „Sme radi, že môžeme divákom sprostredkovať prázdninovú a dovolenkovú atmosféru aj prostredníctvom predelov medzi programami. Na Jednotke sme pripravili filmované jingle, do vysielania Dvojky pribudnú animované predely,“ prezradil o novej televíznej grafike Richard Jajcay, riaditeľ sekcie marketingu.

RTVS novými televíznymi jinglami nadväzuje na úspešný kreatívny koncept televízneho identitu RTVS, ktorý získal viaceré prestížne ocenenia na Slovensku i vo svete.

Letný program

S príchodom prázdnin prechádza RTVS na letnú programovú štruktúru. Televízia prinesie filmovú klasiku, westerny, ale aj prémiové dokumenty. Rozhlas prinesie rôzne súťaže, seriály, rozhovory ako aj živé koncerty z rôznych letných festivalov.

Jednotka bude počas letných mesiacov zameraná oddychovo. Pondelkové večery budú patriť Európskemu kinu, kde RTVS odvysiela filmy ako Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol, Marie – Francine, Muž v tieni či Uvoľni sa! Súčasťou Európskeho kina bude 26. augusta aj premiéra slovenského filmu Backstage.

Stredajšie večery budú patriť westernom, ako napríklad Sedem statočných, El Dorado, Macknennovo zlato či Veľká zem. Štvrtkový prime-time prinesie reprízu historického seriálu Mediciovci: Vládcovia Florencie, ktorý bude od septembra pokračovať premiérou 2. a 3. série.

Piatkové večery budú patriť Legendám popu. Sobotné večery na Jednotke ovládne Louis de Funés a jeho príbehy s Fantomasom, ale aj komédie ako Piti, piti, pá, Hibernatus, Grand restaurant pána Septima. Nedeľný program ponúkne viacero dvojdielnych filmov, aj reprízy Štúdio 1, Rivali, Rudolph Valentino či Hranica.

Letné vysielanie na Dvojke bude patriť najmä prémiovým dokumentom a kvalitným filmom. Dokumentárnou udalosťou letnej vysielacej sezóny na Dvojke je piatkový tematický večer - Dialóg s planétou – koncipovaný z legendárnych dokumentov Pavla Barabáša a následným rozhovorom o vplyve ľudskej činnosti na našu planétu.

​Počas všedných dní prinesie Dvojka akvizičné dokumenty venované vede a technike, prírode aj investigatíve. Počas večerov od pondelka do štvrtka uvedie v Letnom kine filmy z európskej produkcie, piatkové večery budú v júli patriť slovenským filmom s témou letných lások (Marhuľový ostrov, Nebo, peklo, zem, Kruté radosti) a v auguste to budú pri príležitosti SNP filmy s povstaleckou tematikou (Mŕtvi nespievajú, Smrť chodí po horách,...).

V neskoršom večernom čase ponúkne záznamy divadelných predstavení, v pondelok to budú najmä komédie, piatok bude vyhradený predstaveniam Radošinského naivného divadla.

Víkendové večery na Dvojke budú seriálové. V sobotu uvedie kultový seriál Sága rodu Forsyghtovcov, v nedeľu romanticko-dobrodružný seriál Indické letá. Počas obidvoch víkendových dní budú zaradené reprízy medzinárodne oceňovaných seriálov Fargo (v sobotu) a Gomora (v nedeľu).

Nebude chýbať ani šport, od 6. júla už štandardne prinesie Dvojka priame prenosy z Tour de France. 

01 - Modified: 2019-05-30 18:30:30 - Feat.: 0 - Title: Na Kolibe sa nakrúca Česko Slovensko má talent. Na obrazovkách Joj odštartuje na jeseň 02 - Modified: 2019-06-14 07:45:15 - Feat.: 0 - Title: Úspešné Sestričky sa vrátia na jeseň. Markíza už nakrúca ďalšie časti 03 - Modified: 2019-06-12 12:52:45 - Feat.: 0 - Title: Prázdniny sa vrátia na obrazovky aj budúci rok. Televízia Joj už nakrúca nové časti 04 - Modified: 2019-09-22 12:05:27 - Feat.: 0 - Title: Začalo sa nakrúcanie kriminálky Za sklom. V novej sérii zarezonuje aj vražda novinára 05 - Modified: 2019-08-07 17:32:10 - Feat.: 0 - Title: Režisér Čiary a Trhliny začal nakrúcať Slovanov. Výpravný seriál inšpirovaný slovanskou mytológiou
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
06. jún 2023 18:46