cnn.com
StoryEditor

Toxické jazero na Sibíri je nebezpečné. Instagramerom to však nevadí

11.07.2019, 08:48
Autor:
(čtk)(čtk)
Varovanie ešte zvýšilo záujem zaobstarať si na mieste fotku.

Ruskí instagrameri sa schádzajú k tyrkysovému jazierku na Sibíri, aby si tam zaobstarali netradičné fotografie. Tým jazerom je ale v skutočnosti nádrž na odpad z uhoľnej elektrárne a kúpanie v nej môže vyvolať silnú alergickú reakciu. Napísal to spravodajský server BBC.

Nádrž vyzerá ako tropické jazierko, preto si vyslúžila prezývku Novosibírske Maldivy. Dôvod krásneho sfarbenia ale už tak potešujúci nie je - vo vode sú oxidy kovov a iné splodiny.

Spoločnosť, ktorá elektráreň spravuje, preto vyzvala návštevníkov, aby sa k vode nepribližovali. Zdá sa však, že varovanie len zvýšilo záujem zaobstarať si na mieste selfie.

"Jasné, nie je to Černobyľ, ale stále je to nebezpečné," napísala na sociálnych sieťach jedna užívateľka a k príspevku pripojila fotografiu, na ktorej leží na brehu nádrže. 

Iný používateľ zdieľal fotografiu na nafukovacom jednorožcovi. "Vôbec to tu nie je nebezpečné. Druhý deň ráno mi trochu sčervenali nohy a asi dva dni svrbeli, potom to ale prestalo. Čo by ste to pre takéto fotky neurobili?" napísal žartom. "Tá voda chutí trochu kyslo," doplnil.

Leo Alexej dokonca venoval nádrži stránku na Instagrame. V rozhovore s BBC poznamenal, že na mieste bol štyrikrát, ale do vody neliezol. "Neodporúčajú sa tej vody dotýkať. Môže to vyvolať alergickú reakciu," povedal. 

To nezabránilo ani novomanželom, nafotiť si niekoľko svadobných fotografií.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Моему счастью нет предела ??? Как давно я хотела такую нежную , чувственную, запоминающуюся #lovestory И вот свершилось ?? Так СПОНТАННО мне по моему ни когда и ни чего не приходило в голову ? Любимый кинул ссылку на пост который выложили с этим местом в #аст54 и у меня МОМЕНТАЛЬНО нарисовалась картинка ? Я тут же ему написала - «у нас будет там фотосессия ! Сейчас договорюсь с фотографом и напишу когда!» Всё! Без разговоров? Мы обговорили с фотографом число , потом я договорилась с визажистом , украшениями и вот вы видите результаты наших трудов ? Т.к фото ОЧЕНЬ много, постепенно буду вам рассказывать о закулисье этой фотосессии? всё было МЯГКО говоря не по плану , НО именно этим этот день запомнился нам на всю жизнь ! Ph:@ekaterinaaaaks Stylist:@grimerkalab @lionheart_jew - украшения ручной работы Когда я увидела фото , то хотелось прыгать и рыдать от переполняющих меня эмоций ! #thankyou . . . #lovestory #iloveyou #ilovemylife #iamhappy #followme #золоотвал #фотографновосибирск #стилистновосибирск #handemade #украшенияручнойработы #maldivesnsk

Príspevok, ktorý zdieľa @ zheleznova.marina,

Spoločnosť, ktorá elektráreň spravuje, dôrazne varovala návštevníkov, aby v nádrži neplávali. Nielenže sú vo vode škodlivé látky, hrozí tiež, že by sa prípadný plavec zaboril do popolavého bahna a nedostal sa von. Elektráreň však uvádza, že obsah nádrže nie je toxický a že mieru radiácie skontrolovala nezávislá inšpekcia.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
08. jún 2023 19:07