TASR
StoryEditor

Británia a Kanada organizujú v Londýne konferenciu o slobode médií

11.07.2019, 15:15
Autor:
TASRTASR
Na podujatí sa zúčastňujú politici, funkcionári, aktivisti a novinári z viac ako 100 krajín.

Británia a Kanada organizujú v Londýne medzinárodnú konferenciu, ktorej cieľom je upriamiť pozornosť na útoky voči novinárom a zaistenie ich väčšej ochrany s odôvodnením, že slobodná tlač "chráni spoločnosť pred zneužívaním moci".

Hostiteľmi dvojdňovej konferencie, ktorá sa začala v stredu, sú britský minister zahraničných vecí Jeremy Hunt a jeho kanadská rezortná partnerka Chrystia Freelandová, informuje agentúra AP.

Na podujatí sa zúčastňujú politici, funkcionári, aktivisti a novinári z viac ako 100 krajín.

Británia zakázala v pondelok zúčastniť sa na konferencii o slobode médií ruským spravodajským staniciam RT a Sputnik. Dôvodom rozhodnutia je ich "aktívna úloha pri šírení dezinformácií". Predstavitelia Kremľa toto rozhodnutie britskej vlády v utorok označili za absurdné.

Medzi pozvanými hosťami je aj medzinárodná advokátka zaoberajúca sa ľudskými právami Amal Clooney, osobitná vyslankyňa britskej vlády pre slobodu médií. Clooney má predsedať vysokému grémiu právnych expertov, ktorí budú vládam poskytovať poradenstvo v oblasti posilňovania právnej ochrany novinárov.

Podľa výročnej správy medzinárodnej organizácie Výbor na ochranu novinárov (VON) bolo v roku 2018 po celom svete zabitých 54 novinárov.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
08. jún 2023 00:22