Cynická obluda
StoryEditor

Cynická obluda vás po novom pobaví opäť na Sme.sk. Končí spoluprácu s Denníkom N

02.09.2019, 17:28
Autor:
(pš)(pš)

Ak pravidelne sledujete Cynickú obludu, možno ste postrehli, že od septembra sa s jej vtipmi budete opäť stretávať na portáli denníka Sme.sk. Spoluprácu s Denníkom N Cynická obluda ukončila. "Po viac ako štyroch rokoch peknej spolupráce s N-kom, na ktorú nemôžem povedať jediného zlého slova, sa Obluda na doménovej úrovni opäť presúva. Od 1. septembra 2019 je doménovou súčasťou denníka SME," píše autor Cynickej obludy Rado Ondřejíček.

Cynická obluda, ktorá svojimi vtipmi reaguje na aktuálne dianie v politike a v spoločnosti vznikla v júli 2012, kedy začala vychádzať na googlovskej platforme Blogger. Jej zakladateľom a doterajším autorom je Rado Ondřejíček. V čase, keď sa od denníka Sme, oddelili redaktori, ktorí založili nový projekt Denník N, Cynická obluda prešla pod doménu nového projektu.

V súčasnosti sa opäť vracia na portál Sme.sk. "Obluda ostáva Obludou, naďalej s úplnou nezávislosťou, na vlastnej platforme, akurát odkazy na moje vtipy už nebudú prichádzať z výsostných vôd Denníka N, ale skôr zo Sme," informuje už na novom portáli Ondřejíček.

Na zmenu reaguje pre Stratégie aj šéf vydavateľstva Lukáš Fila, do ktorého patrí aj Denník N. "Rado Ondřejíček nám s dostatočným predstihom oznámil, že chce u nás skončiť. Za doterajšiu prácu mu ďakujeme a prajeme mu všetko dobré  do budúcna," povedal Fila. Dôvody zmeny neuviedol.

Nech sú dôvody odchodu Cynickej obludy z Denníka N akékoľvek, návrat na portál Sme.sk bude pre ňu znamenať s najväčšou pravdepodobnosťou vyššie čísla návštevnosti.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
30. máj 2023 06:14