CNN
StoryEditor

Šéf CNN Zucker nečakane rezignoval na svoju funkciu

02.02.2022, 18:34
Autor:
ČTKČTK
Väz mu zlomil utajený vzťah s členkou vedenia stanice.

Šéf spravodajskej stanice CNN Jeff Zucker dnes oznámil svoju rezignáciu a to s okamžitou platnosťou. Dôvodom má byť jeho vzťah s kolegyňou a členkou vedenia stanice. Zucker ju vo svojom rezignačnom oznámení síce nemenoval, ale podľa CNN by malo ísť o šéfku obchodného oddelenia stanice Allison Gollustovú. Tá oznámila, že vo svojej funkcii zostáva.

Je to už druhá kauza, ktorú musí riešiť CNN počas posledného obdobia. Doteraz poslednou bolo minuloročné prepustenie moderátora Chrisa Cuoma a to kvôli jeho snahe pomôcť bratovi a bývalému guvernérovi New Yorku Andrewovi, ktorý bol obvinený zo sexuálneho obťažovania. Chris vzniesol námietky k okolnostiam svojho prepustenia. Podľa neho mu zamestnávateľ nevyplatil odstupné a zároveň nedodržal podmienky pracovnej zmluvy. Bývalý moderátor si najal právnika Bryana Freedmana, ktorý za neho rieši všetky veci súvisiace so žalobou na CNN.

A práve táto kauza mala odhaliť Zuckera, že nehovorí na rovinu a niečo skrýva. "V rámci vyšetrovania pôsobenia Chrisa Cuoma v CNN sa ma pýtali na môj vzťah s mojou najbližšou kolegyňou, s ktorou som spolupracoval cez 20 rokov. Požiadali ma, aby som povedal, kedy náš vzťah začal, ale ja som to neurobil. A bola to chyba. Z tohto dôvodu dnes podávam rezignáciu," napísal Zucker vo svojom oznámení určenom zamestnancom CNN.

"Jeff a ja sme boli blízki priatelia a profesionálni partneri dlhšie ako 20 rokov. Náš vzťah sa nedávno kvôli čovidu zmenil. Ľutujem, že sme to neoznámili v náležitom čase. Som hrdá na svoje pôsobenie v CNN a teším sa, že budeme vo svojej úžasnej prácu pokračovať," napísala Gollustová vo svojom odkaze. Podľa CNN sú ona aj Zucker rozvedení.

New York Times označil šesťdesiatpäťročného Zuckera za jedného z najvplyvnejších ľudí v amerických médiách. Jeho náhle ukončenie deväťročného pôsobenia v CNN vnáša nestabilitu do vedenia stanice aj jej materskej spoločnosti WarnerMedia v čase, keď sa plánuje jej spojenie s firmou Discovery.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
07. jún 2023 18:38