StoryEditor

Milan Lasica oslavuje 80 rokov, RTVS pripravila k jubileu špeciálne vysielanie

29.01.2020, 11:35
Autor:
TSTS
Vysielanie venované Milanovi Lasicovi začne v deň jeho narodenín, 3. februára, a bude trvať až do piatka 7. februára.

Vysielanie venované Milanovi Lasicovi začne v deň jeho narodenín, 3. februára. Jednotka pripravila exkluzívne vydanie šou Zlaté časy, Dvojka a Trojka oslávia jubileum filmami a koncertom Bolo nás jedenásť. Rádio Slovensko bude vysielať špeciálny nedeľný zábavník Dvojbodky. 

Milan Lasica je stálym hosťom Zlatých časov od roku 2017, vo štvrtok 6. februára však bude vysielanie venované len jemu a jeho hereckej kariére. V špeciálnom vydaní relácie nebudú chýbať ukážky z archívu RTVS, špeciálne hudobné čísla a zástup celebritných gratulantov.

V deň hercových narodenín, 3. februára, odvysiela Dvojka o 21:15 dokumentárny portrét Príchody Milana Lasicu. Relácia divákov prevedie cestou humoristickej dvojice s Júliusom Satinským, ale aj vývoj doby, ktorá dvojicu ovplyvňovala a inšpirovala. O 22:25 vysielanie doplní záznam koncertu z legendárneho albumu trojice Jaro Filip – Milan Lasica – Július Satinský Bolo nás jedenásť. Doplnenia ho rozhovory s protagonistami, spomienkami a archívne zábery. Trojka ponúkne divákom 3. februára Goldoniho komédiu Klebetnice, v ktorej si Milan Lasica zahral jednu z komediálnych postáv.

Narodeninové vysielanie bude pokračovať na Dvojke v stredu 5. februára komédiou Ťaví zadok o rozvadených snúbencoch s Milanom Lasicom v hlavnej úlohe a dvojdielnou televíznou inscenáciou Profesor Raat, ktorú uvedie Dvojka vo štvrtok 6. a 7. februára predpoludním.

Nedeľný zábavník Dvojbodky vysiela Rádio Slovensko od roku 2014. Najbližšia relácia (2. februára) bude výnimočná nielen tým, že pôjde o jubilejné 100. vydanie, ale bude sa gratulovať aj jednému z hlavných protagonistov – Milanovi Lasicovi. Jeho tvorbe a rozhovorom bude venovaná v deň jeho narodenín ranná téma v Rádiu Slovensko a oslávenec bude v piatok 7. februára od 22:20 hosťom v Nočnej pyramíde.

Rádio Devín si osemdesiatiny slovenského humoristu, dramatika, prozaika, textára a herca pripomenie v nedeľu 2. februára o 15:00 reprízou relácie Tri lásky inak z roku 2011. Milan Lasica v nej hovorí o spoločnom projekte s Tomášom Janovicom a Pavlom Vilikovským. V živom vysielaní sa s ním bude v pondelok 3. februára od 14:05 rozprávať moderátorka Zuzana Golianová.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
27. september 2023 17:41