StoryEditor

Španielska verejnoprávna televízia vysiela sitcom o živote v karanténe

13.04.2020, 11:40
Autor:
ČTKČTK
Sitcom Denníky z karantény chce Španielom spríjemniť nútenú izoláciu doma.

Španielska verejnoprávna televízia TVE začala tento týždeň vysielať sitcom nazvaný Denníky z karantény (Diarios de la cuarentena), ktorým chce spríjemniť nútenú izoláciu Španielom zatvoreným kvôli koronavírusu doma už cez tri týždne.

Niektorí používatelia sociálnych sietí ale tento komediálny seriál kritizovali ako nevhodný v krajine, kde už zomrelo takmer 16-tisíc ľudí nakazených koronavírusom.

"V podstate 24 hodín denne informujeme o dramatických udalostiach tejto pandémie, počítame mŕtvych, nakazených, tých, ktorí sa uzdravili. Myslím, že už je čas dať ľuďom tiež trochu nádeje a pomôcť divákom, aby boli doma radi," povedal denníku El Mundo programový riaditeľ TVE Fernando López Puig. "Verejnoprávna televízia má informovať, ale aj baviť, a to je to, čo robíme," dodal.

V hlavnom vysielacom čase, každý utorok od 22:05, tak môžu Španieli sledovať život v karanténe desiatich fiktívnych rodín. "Naším zámerom bolo, aby sa realita a fikcia čo najviac prepojili, herci síce hrajú podľa scenára, ale vo svojich bytoch, a do príbehu tak vkladajú vlastné skúsenosti," povedal režisér sitcomu Álvaro Fernández.

Humor je v ťažkých časoch dôležitý

Herci tohto sitcomu sú vlastne zároveň aj kostymérmi, maskérmi i kameramanmi. Každý dostal mobil s vysokým rozlíšením, statív a mikrofón s väčším dosahom, aby sa mohol po byte pohybovať. Režisér ich riadi cez Skype a nahrávky potom spracujú profesionálni technici. A pritom nikto nemusí opustiť svoj byt.

"Humor je v týchto ťažkých časoch veľmi dôležitý," uviedol scenárista David Marqués. V sitcome podľa upútavky na internete diváci uvidia napríklad manželku, ktorá odovzdáva manželovi do rúk mimino práve vo chvíli, keď sa muž zúčastňuje pracovnej videokonferencie. Žena má totiž práve online kurz pilates.

Dvaja podnikavci zas cez internet riešia, ako zarobiť na rúškach vyrobených z podprsenky. V inom obraze dcéra upokojuje cez videohovor svojho starého otca, že cez ulicu sa koronavírusom nakaziť nemôže.

/p>

Sitcom na pozadí koronavírusovej pandémie pripravuje aj Česká televízia, ktorá tento týždeň oznámila natáčanie seriálu Láska v čase korony. Spôsob vzniku však bude od španielskeho projektu odlišný.

Bude sa točiť s robotickými kamerami a s minimálnym štábom, na scéne budú spolu len herci, ktorí žijú v spoločnej domácnosti, a medzi ostatnými hercami bude pri natáčaní bariéra, napríklad dvere. Scenár i organizácia natáčania vzniká počas telekonferencií a vo vysielaní ČT sa seriál objaví koncom apríla.

01 - Modified: 2020-05-11 13:21:05 - Feat.: 0 - Title: Strategický online denník: Prinášame najnovšie informácie z marketingu a médií v čase pandémie
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
03. jún 2023 14:09