StoryEditor

Druhý pokus štartu misie Demo-2 opäť naživo na Dvojke

29.05.2020, 16:10
Autor:
redred
Prvý let vesmírnej lode pre nepriaznivé počasie nevyšiel, druhý pokus je naplánovaný na sobotu.

Let historicky prvej vesmírnej lode súkromnej výroby v stredu 27. mája pre nepriaznivé počasie nevyšiel. Druhý pokus je naplánovaný na sobotu 30. mája.

Diváci si môžu štart misie Demo-2 z americkej Floridy pozrieť naživo na Dvojke v rámci relácie Experiment.

Špeciálne vydanie Experimentu sprostredkuje dianie pred štartom, diváci uvidia samotný let modulu Crew Dragon a spoznajú astronautov na palube - Boba Behnkena a Douga Hurleyho.

Demo-2

​Hosť relácie - astronóm Jiří Šilha z Univerzity Komenského v Bratislave, bude spomínať na prvý let do vesmíru a dá odpoveď na otázku, kedy sa komerčné lety do kozmu stanú realitou.

Reláciu moderuje Gregor Mareš, ktorý sa podľa vlastných slov nesmierne tešil aj na stredajší štart. „Je to výnimočný pocit môcť byť pri niečom tak špecifickom ako je priamy prenos štartu vesmírnej lode s ľudskou posádkou. Živé vysielanie je pre mňa ako moderátora ešte zaujímavejšie, pretože vtedy som skoncentrovaný na 120 percent,“ vyznal sa zo svojich pocitov.

Talkshow o vede Experiment s podtitulom Naživo z vesmíru 2 prinesie RTVS v sobotu o 20:50 na Dvojke. Ak by ani tentokrát štart misie Demo-2 nevyšiel, Dvojka odvysiela špeciál relácie Experiment do tretice – v nedeľu 31. mája večer.
Živé vysielanie bude RTVS streamovať aj na Facebooku a webe rtvs.sk.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
24. september 2023 11:23