RTVS / Natáčanie relácie MOJA DIAGNÓZA špeciál
StoryEditor

RTVS pripravila trojdielny dokument. Predstaví príbehy ľudí, ktorí stáli za úspešným zvládnutím epidémie

10.06.2020, 16:25
Autor:
TSTS
Prvú časť odvysiela v piatok 12. júna o 20:10 na Dvojke.

RTVS uvedie na obrazovkách Dvojky trojdielny špeciál Moja diagnóza - Nový koronavírus na Slovensku, v ktorom sa diváci zoznámia s príbehmi ľudí stojacich za úspešným zvládnutím pandémie nového koronavírusu na Slovensku. Prvú časť odvysiela v piatok 12. júna o 20:10 na Dvojke.

Uplynulé mesiace sme boli svedkami, ako svet zachvátila pandémia a situácia sa dotkla každého z nás. Tvorcovia cyklu Moja diagnóza sa rozhodli túto historickú etapu našej spoločnosti v oblasti zdravotníctva, medicíny, vedy a výskumu zachytiť a priniesť na obrazovky RTVS. „Špeciálne trojdielne vydanie vzdáva úctu a je poďakovaním výnimočným ľuďom, ktorí pomohli úspešne zvládnuť epidémiu koronavírusu na Slovensku“, hovorí dramaturg RTVS Robert Valovič.

Úvodný diel dokumentu je viazaný na Bratislavský kraj a prezentuje úspešnú lokalizáciu, diagnostiku a izoláciu vírusu, ako aj prácu v oblasti vedy a výskumu a všetkých zložiek, ktoré sa podieľali na úspešnom zvládnutí situácie na Slovensku od prvej správy až do dnešných dní. K téme sa vyjadria okrem iných profesor Vladimír Krčméry, hlavný hygienik SR Ján Mikas, predstavia sa vedci a výskumníci z Biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied a Vedeckého parku Univerzity Komenského, ktorí vyvinuli unikátny diagnostický test výnimočný spomedzi všetkých v Európe.

RTVS / Natáčanie relácie MOJA DIAGNÓZA špeciál

​Druhý diel trojcyklu zavedie divákov do Banskobystrického kraja a cez príbeh pacienta ohrozeného ochorením Covid-19 zachytáva boj o jeho vyliečenie a náročnú prácu jeho lekárky a tímu odborníkov okolo primárky infektológie doktorky Diany Vološinovej vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta. Dokument tiež ukáže, ako bola zabezpečovaná bežná zdravotná starostlivosť a súčinnosť záchranných zložiek, operačných stredísk a krízového štábu Banskobystrického okresu pri ohrození zdravia obyvateľstva. Dvojka ho prinesie v premiére 19. júna o 20:10.

RTVS / Natáčanie relácie MOJA DIAGNÓZA špeciál

​Posledná časť trojdielneho špeciálneho vydania relácie Moja diagnóza - Nový koronavírus na Slovensku III. predstaví príbehy z východného Slovenska. Konštruktéri v Chirane Stará Turá vyvinuli a okamžite preniesli do výroby originálny slovenský prístroj na podpornú pľúcnu ventiláciu pacientov, o ktorý vďaka jeho unikátnej viacúrovňovej technológii prejavili záujem mnohé krajiny sveta. V dokumente sa tiež predstavia lekári z Košíc, ktorí sa podieľali na vývoji ventilácie a zvládnutí koronakrízy na východe krajiny a o svoj pohľad sa podelí aj prezident Slovenskej spoločnosti infektológov a pracovník Kliniky infektológie a cestovnej medicíny UPJŠ LF a UNLP profesor Pavol Jarčuška. Finále trojdielneho cyklu odvysiela Dvojka 26. júna o 20:10.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
01. jún 2023 17:43