StoryEditor

Matica slovenská prichádza s novým časopisom Slovensko – Národné spektrum

02.07.2020, 11:10
Autor:
TASRTASR
Transformoval sa z Magazína Slovensko určeného pre zahraničných Slovákov.

Matica slovenská prichádza na mediálny trh s novým odborným časopisom Slovensko – Národné spektrum. Venovaný je tým, ktorí hľadajú poznatky z dejín Slovenska, slovenskej literatúry, národopisu a iných spoločenských vied.

Časopis bude vychádzať dvakrát ročne, a to v júni a decembri. Objednať si ho je možné na webovej stránke, informovala hovorkyňa Matice slovenskej Veronika Matušková. Na obálke prvého vydania je P. O. Hviezdoslav.

"Slovensko – Národné spektrum je špecifické tým, že pútavou formou prináša čitateľovi odborný pohľad na slovenské dejinné, literárne a spoločenské reálie. O Ľudovítovi Štúrovi či Pavlovi O. Hviezdoslavovi tak môže získať oveľa zaujímavejšie poznatky," priblížil šéfredaktor Peter Sokolovič.

Predseda Matice slovenskej Marián Gešper poznamenal, že vydavateľská činnosť Matice slovenskej je pevnou súčasťou slovenského knižného a periodického trhu. "Vydáva široké spektrum literatúry, či už pre deti a mládež, laickú i odbornú verejnosť. V portfóliu máme aj viacero periodík, za všetky spomeniem Slovenské pohľady. K nim sme teraz pridali nový odborný časopis, ktorý vznikol transformáciou z Magazína Slovensko určeného pre zahraničných Slovákov," doplnil.

Na príprave prvého čísla sa podieľal najmä Slovenský historický ústav Matice slovenskej, ale aj dobrovoľný historický odbor Matice slovenskej pod vedením jeho predsedu a slovenského historika, profesora Róberta Letza.

Matica slovenská

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
20. júl 2024 20:55