archív
StoryEditor

V Holywoode je ďalšia kauza, ktorá sa týka šikany, rasizmu a sexizmu

07.08.2020, 11:24
Autor:
(pš)(pš)
Čelí jej známa moderátorka Ellen DeGeneres a jej obľúbená talkshow.

Talkshow moderátorky Ellen DeGeneres diváci milovali kvôli príjemnej atmosfére a vtipu. A tiež kvôli samotnej moderátorke. Zdá sa, že tieto časy sú preč. Posledné mesiace čelí Ellen DeGneres veľkej kritike a hrozí, že show už nebude moderovať. Americké médiá prichádzajú s menami nových moderátorov. V čom je problém?

Ellen DeGeneres vinia za to, že v zákulisí tvorby relácie vládla "šikana, rasizmus a sexuálne obťažovanie". Slávna moderátorka bola nielenže k ľuďom z pracovného tímu nepríjemná, ale aj chladná a ľudia sa k nej nemohli priblížiť. Tvrdia to tí, ktorí s ňou mali možnosť spolupracovať. Niektorí zamestnanci sa sťažovali na toxickú atmosféru pri tvorbe relácie, traja producenti boli obvinení zo sexuálneho obťažovania, píše portál BBC.

Ako prvá informáciu o tom, že DeGeneres je chladná, zverejnila holandská beauty YouTuberka Nikkie de Jager, známa aj ako NikkieTutorials, píše portál Business Insider. Ak videli zamestnanci slávnu moderátorku v kancelárii, mali zákaz sa jej prihovoriť, iní potom ako si zobrali dovolenku kvôli úmrtiu v rodine, alebo zostali doma pre chorobu, boli prepustení. Tieto informácie nekorešpondujú s tým, ako priateľsky, ľudsky a vtipne pôsobí moderátorka na obrazovke, a ani s atmosférou, ktorú relácia má.

Samotná moderátorka sa po obvineniach ospravedlnila všetkým svojim zamestnancom a sľúbila im, že sa takéto formy správania na pracovisku viac nezopakujú. "Pri vzniku našej show som všetkým povedala, že show The Ellen DeGeneres bude šťastným miestom - nikto nikdy tu nezvýši hlas a ku všetkým budeme pristupovať s úctou. Je zrejmé, že sa niečo zmenilo, a preto sa ospravedlňujem," povedala slávna moderátorka, ktorá je pripravená zo show odísť.

Zamestnanci len prednedávnom priznali, že počas pandémie nedostali od Ellen DeGeneres a ani od svojich vedúcich pracovníkov žiadne informácie o svojich mzdách. Business Insider zverejnil niekoľko kritík, ktoré sa zniesli na správanie slávnej moderátorky počas prípravy show: ak chcel niekto vstúpiť do jej kancelárie musel si zobrať žuvačku z veľkej misy, pretože mala "citlivý nos", niektorým nedovolila jesť mäso, prípadne ako vyhodila zamestnanca s autizmom potom, čo sa jej pozdravil.

Zatiaľ čo v USA dnes médiá skloňujú aj nové meno moderátora - je ním James Corden, priaznivci show odporúčajú rôzne moderátorky - najlepšie čiernej farby pleti.

Spoločnosť Warner Bros zatiaľ nehovorí o pozastavení relácie. Avšak momentálne situáciu rieši aj rozhovormi s pracovným tímom slávnej talkshow.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
28. máj 2023 01:42