Reuters
StoryEditor

Anthony Hopkins obsadí hlavnú úlohu vo filme o Wintonovi

14.09.2020, 11:25
Autor:
ČTKČTK
Film sa zameria na záchranu židovských detí, ktorú Winton zorganizoval v rokoch 1938 a 1939 vo vtedajšom Československu.

Americký herec Anthony Hopkins obsadí hlavnú úlohu vo filme o záchrancovi židovských detí Nicholasovi Wintonovi. Uvádza to portál Deadline Hollywood. Mladého Wintona si v snímke One Life (Jeden život) zahrá britský herec Johnny Flynn.

Biografický film v koprodukcii BBC sa zameria na záchranu židovských detí, ktorú Winton zorganizoval v rokoch 1938 a 1939 vo vtedajšom Československu. Vďaka jeho nasadeniu sa podarilo dopraviť z Prahy do Británie cez 600 detí.

"Hoci Nicholas nikdy nežiadal, aby jeho altruistickému gestu bola venovaná akákoľvek pozornosť, jeho príbeh a príbeh tých, ktorých zachránil, si stvárnenie zaslúži," uviedli producenti Ian Cannig a Emile Sherman.

Scenár k filmu napísali Lucinda Coxonová, autorka scenára filmu Dánska dievča, a Nick Drake, ktorý napísal scenár k snímke Romulus, môj otec.

Réžie filmu sa má ujať írska režisérka Aisling Walshova, ktorá nakrútila biografický film M-Audio a ďalšie celovečerné a televízne zábery. Produkciu snímky má na starosti americká spoločnosť See-Saw v spolupráci s BBC Films. Dátum začiatku nakrúcania filmu, miesto ani rozpočet producenti nezverejnili.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
08. jún 2023 07:33