StoryEditor

RTVS sa dohodla so spoločnosťou Towercom na ďalšej spolupráci

16.10.2020, 10:40
Autor:
TSTS
Spolupráca sa týka rozvoja digitálneho rozhlasového vysielania na Slovensku.

RTVS sa dohodla so spoločnosťou Towercom na ďalšej spolupráci v oblasti rozvoja digitálneho rozhlasového vysielania na Slovensku.

Zmluva na nasledujúce dvojročné obdobie upravuje technicko-ekonomické podmienky šírenia vysielania 9 programových služieb Slovenského rozhlasu prostredníctvom T-DAB+.

Vzhľadom na kapacitu digitálneho rozhlasového multiplexu sú predmetom šírenia nielen štyri programové služby, ktoré si môžu poslucháči naladiť v analógovom FM vysielaní - Rádio Slovensko, Rádio Devín, Rádio _FM a Rádio Patria, ale súčasne aj štyri programové služby, ktoré sú vysielané výlučne cestou digitálnej distribúcie - Rádio Junior, Rádio Litera, Rádio Pyramída a Radio Slovak International. K nim pribudne programová služba Rádio Regina v jej regionalizovanej podobe.

Zmluvný záväzok v prípade Reginy Východ, Stred a Západ v T-DAB+ vysielaní hovorí o januári 2021, ale snahou oboch strán je priniesť poslucháčom túto programovú službu v čo najkratšom termíne.

Pre poslucháčov žijúcich v oblasti pokrytia miestnych digitálnych multiplexov (ako je zobrazené na obrázku nižšie), môže T-DAB+ vysielanie predstavovať modernú, finančne dostupnú alternatívu k aktuálnemu spôsobu príjmu rozhlasového pozemného vysielania.

RTVS

​T-DAB+ vysielanie tak ponúka aj zlepšenie pokrytia rozhlasového vysielania programových služieb Slovenského rozhlasu v stabilnej, digitálnej kvalite.
Príkladom môže byť študentské univerzitné mesto Nitra, kde T-DAB+ vysielanie ponúka medzi mladými poslucháčmi obľúbené, ale v analógovom vysielaní nedostupné pokrytie Rádia _FM.

RTVS verí, že dvojročné obdobie, na ktoré je zmluvný vzťah uzavretý, bude obdobím, v ktorom sa podarí uzavrieť medzinárodné dohovory, ako aj dohodnúť národné legislatívne podmienky pre rozhlasové digitálne vysielanie tak, aby jeho plnohodnotnému rozvoju na Slovensku nič nestálo v ceste.

01 - Modified: 2020-10-16 08:52:07 - Feat.: 0 - Title: O rozhlasové frekvencie má záujem osemnásť žiadateľov, z nich je osem nových
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
28. máj 2023 19:37