StoryEditor

3x3 tipy na seriálové novinky, filmové hity a dokumenty, ktoré uvedie v novembri HBO

29.10.2020, 15:25
Autor:
redred
Prinášame tipy na novembrové programové novinky, ktoré stoja za pozretie.

3 tipy na seriály

Letuška (The Flight Attendant)

Osemdielny temne komediálny thriller je inšpirovaný celosvetovo úspešným románom Chrisa Bohjaliana o tom, ako sa môže celý život zmeniť počas jedinej noci.

Letuška Cassandra Bowden (hrá ju populárna Kaley Cuoco, známa ako Penny z Teórie veľkého tresku alebo z Malého Sheldona) sa prebudí vo svojej hotelovej izbe v Dubaji s príšernou opicou z predchádzajúcej noci a mŕtvolou ležiacou vedľa nej v posteli. Pretože sa bojí zavolať políciu, pokračuje vo svojich ranných aktivitách, ako keby sa nič nestalo.

Pridá sa k ostatným letuškám a pilotom cestujúcim na letisko. V New Yorku je vyhľadaná agentmi FBI, ktorí sa vypytujú na jej nedávne medzipristátie v Dubaji. Zúfalá žena nedokáže poskladať čriepky z onej osudnej noci dohromady a začne uvažovať o tom, či nevraždila...

Seriálová novinka režisérky Susanny Fogel má premiéru vo štvrtok 26. novembra, HBO GO uvedie každý štvrtok tri časti.

30 strieborných (30 Monedas)

V nedeľu 29. novembra bude mať na HBO GO a HBO premiéru dobrodružný horor 30 strieborných. Odohráva sa v temnom, mystickom, zlom svete, kde nič nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá, a nikomu nemožno veriť.

Vyháňač diabla, boxer a bývalý väzeň - otec Vergara (Eduard Fernández) je cirkvou vyhostený do odľahlého španielskeho mesta, kde má pôsobiť ako kňaz. Hoci túži zabudnúť a byť zabudnutý, nepriatelia si ho čoskoro nájdu.

Začnú sa diať podivné veci a ambiciózny starosta mesta Paco (Miguel Ángel Silvestre) sa spoločne s miestnou veterinárkou Elenou (Megan Montaner) pokúsia odhaliť tajomstvo z Vergarovej minulosti. Všetci traja nakoniec spoja svoje sily a ocitnú sa v centre celosvetového sprisahania s cieľom získať tridsať strieborných, ktoré boli vyplatené Judášovi Iškariotskému za to, že zradil Ježiša z Nazaretu. Mince sú prekliate a majú nadprirodzenú moc...

Temné hmoty II. (His Dark Materials II.)

​Druhá séria seriálovej adaptácie oceňovanej rovnomennej trilógie spisovateľa Philipa Pullmanabude mať premiéru v utorok 17. novembra. Osirelá Lyra (Dafne Keen), zdanlivo obyčajná, ale odvážna mladá žena z iného sveta, v ktorom sú veda, teológia a mágia vzácne prepojené, pri pátraní po zmiznutom kamarátovi odhalí zlovestné sprisahanie, ktorého súčasťou sú únosy detí.

Snaží sa porozumieť záhadnému javu zvanému Prach. Lyra cestuje paralelnými svetmi, z ktorých sa jeden nápadne podobá tomu nášmu, a stretne statočného chlapca Willa, ktorý má zázračný nôž schopný vyrezávať okná medzi jednotlivými svetmi.

Druhá séria začína potom, čo Lord Asriel otvoril most do nového sveta. Lyra je rozrušená smrťou svojho najlepšieho priateľa a nasleduje ho do neznáma. V podivnom a opustenom meste stretáva Willa a okolo nich začína zúriť vojna.

3 tipy na filmy

Joker

HBO GO a HBO uvedie v nedeľu 15. novembra psychologický krimi thriller Joker režiséra Todda Phillipsa. Skrachovaný komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) sa dlho pohybuje na tenkej hranici medzi realitou a šialenstvom. V jeden deň sa potuluje vo svojom obleku klauna po uliciach Gotham City a dostáva sa do konfliktu s brutálnymi zlodejmi.

Pomaly sa roztáča špirála udalostí, ktorá vyústi do hrozivých rozmerov. Opustený Fleck začne čoraz viac prepadať do hlbín šialenstva a postupne sa mení v ikonického zločinca, ktorého už čoskoro bude svet poznať pod menom Joker.

NY Post

​Veľké šéfky (Like a Boss)

Bláznivé ženské v bláznivej komédii uvedie HBO GO a HBO v nedeľu 1. novembra. Najlepšie kamarátky Mia a Mel (Tiffany Haddish a Rose Byrne) prevádzkujú kozmetickú spoločnosť a zažívajú najlepšie obdobie svojho života.

Financie im však začnú prerastať cez hlavu a lukratívna ponuka neslávne preslávenej kráľovnej kozmetického priemyslu Claire Luny (Salma Hayek) je príliš lákavá, než aby sa dala odmietnuť. Celoživotné priateľstvo dvoch správnych dievčat je ohrozené a ich obchod s krásou sa škaredo zvrtne.

HBO

Stehlík (The Goldfinch)

Adaptácia celosvetovo úspešného, Pulitzerovou cenou ovenčeného románu
spisovateľky Donny Tartt bude mať premiéru v nedeľu 22. novembra.

Theodore „Theo“ Decker mal trinásť rokov, keď jeho matku usmrtila bomba v newyorskom Metropolitnom múzeu umenia. Tragédia mu úplne zmenila život, ktorý sa od tej chvíle zmenil na nekonečnú cestu plnú smútku a viny, znovuzrodenia a vykúpenia – ale aj lásky.

Počas toho všetkého je jeho jediným hmatateľným kúskom nádeje obraz vtáčika pripútaného k bidielku. Stehlík. Hlavné úlohy vo filme režiséra Johna Crowleyho (Brooklyn, True Detective) stvárnili Ansel Elgort (Baby Driver) a držiteľka Oscara Nicole Kidman (Veľké malé klamstvá, Mala si to vedieť).

HBO

​3 tipy na dokumenty

Western Stars

Filmová verzia doteraz posledného, úspešného albumu Brucea Springsteena Western Stars. Snímka pozýva fanúšikov z celého sveta do hudobníkovej slávnej stodoly, starej takmer sto rokov, aby si vychutnali všetkých trinásť nových piesní, ktoré tu The Boss predstavuje v sprievode svojej stálej kapely a symfonického orchestra.

Vo svojom prvom štúdiovom albume po päťročnej pauze nás privádza do úplne nových miest, ale vracia sa aj k svojim koreňom. Dokument sa dotýka tém ako láska, strata, osamelosť, rodina a neúprosné plynutie času a kombinuje archívny materiál a jeho rozprávanie s piesňami z posledného albumu. Pridá spolurežisér Bruce Springsteen k svojmu Oscarovi za filmovú pieseň Streets of Philadelphia ďalšiu sošku, tentoraz v novej kategórii?

HBO

​537 hlasov (537 Votes)

Snímka s humorom, ale fundovane skúma, ako medzinárodný spor o opatrovníctvo vtedy šesťročného Eliana Gonzaleza vyvolal v okrsku Miami-Dade politický chaos, ktorý významne ovplyvnili výsledok prezidentských volieb. Po volebnom dni označil štát Florida ako víťaza s rozdielom iba 537 hlasov republikána Georgea Busha.

AXIOS III

Hlavné udalosti nasledujúceho týždňa z oblasti politiky, biznisu a technológií, témy
utvárajúce budúcnosť. polhodinové dokumenty z produkcie HBO mediálne pokrývajú veľké aktuálne témy, prinášajú krátke dokumentárne filmy, rozhovory s najvýznamnejšími osobnosťami a dôveryhodné prehľady v zhustenom formáte, čo sa dajú zdieľať.

01 - Modified: 2020-10-26 10:48:24 - Feat.: 0 - Title: Nicole Kidman a Hugh Grant v novom seriáli na HBO. Pozrite si ukážky z prvej epizódy 02 - Modified: 2020-06-03 08:04:05 - Feat.: 0 - Title: 10 najlepších seriálov tohto roka, ktoré sa oplatí sledovať 03 - Modified: 2020-09-28 16:18:23 - Feat.: 0 - Title: Októbrové tipy HBO: Premiéra seriálu s Nicole Kidman a Hughom Grantom či oscarové Malé ženy 04 - Modified: 2020-01-25 19:39:45 - Feat.: 0 - Title: Najlepšie seriály roku 2019, ktoré sa oplatí vidieť
01 - Modified: 2021-11-12 16:29:21 - Feat.: - Title: Nová kapitola Sexu v meste sa otvára 9. decembra. Pozrite si prvý trailer 02 - Modified: 2021-07-02 05:33:47 - Feat.: - Title: Mapa streamovacích služieb sa mení 03 - Modified: 2021-05-27 07:10:24 - Feat.: - Title: Premiéra Priateľov je tu. HBO GO láka divákov trailerom so slovenskými titulkami 04 - Modified: 2021-05-18 12:35:52 - Feat.: - Title: Amazon chce za deväť miliárd dolárov prevziať hollywoodske štúdio MGM 05 - Modified: 2021-03-31 14:54:29 - Feat.: - Title: 10 seriálových tipov podľa redakcie Stratégií
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
30. september 2023 19:17