StoryEditor

Školský klub sa v stredu vracia na obrazovky RTVS

10.11.2020, 15:45
Autor:
TSTS
Televízne vyučovanie bude prebiehať v hodinových blokoch od pondelka do štvrtka.

Interaktívna relácia pre malých školákov Školský klub sa na obrazovky verejnoprávnej televízie vracia aj počas druhej vlny pandémie. Televízne vyučovanie, ktoré je v súlade s učebnými osnovami, bude prebiehať v 60-minútových blokoch od pondelka do štvrtka vždy o 9.00 h.

Školský klub je výsledkom spolupráce RTVS so Štátnym pedagogickým ústavom a neziskovou organizáciou Indícia. Na Jednotke odštartuje v stredu 11. novembra. 

Druhá vlna pandémie na Slovensku spôsobila opäť zatvorenie niektorých škôl. Mnohí žiaci nemajú k dispozícii notebooky či iné zariadenia, prostredníctvom ktorých by sa mohli zúčastňovať online stretnutí s pedagógmi. Podporou ich vzdelávania bude preto aj pokračovanie relácie Školský klub, ktorá sa počas prvej vlny pandémie tešila pozitívnym ohlasom rodičov a detí.

„Školský klube prináša na obrazovky RTVS interaktívny a zábavný spôsob, ako sa niečo nové a zaujímavé dozvedieť aj mimo školy, ktoré sú teraz zatvorené. RTVS, ako verejnoprávny vysielateľ, opätovným zaradením relácie reaguje na mimoriadnu situáciu, ktorá sa dotkla aj školopovinných detí," vysvetľuje opätovné zaradenie relácie do vysielania šéfdramaturg detskej tvorby RTVS Vladimír Balko.

RTVS / Školský klub

​Televízne vyučovanie, ktoré je v súlade s učebnými osnovami, bude prebiehať od pondelka do štvrtka. „Každý deň bude venovaný inej oblasti - pondelok slovenský jazyk, každý utorok spoločensko-vedné predmety a vlastiveda, v stredu matematika, štvrtok bude venovaný prírodovedným predmetom. Vysielanie začne vždy o 9.00 h. a potrvá 60 minút,“ informuje o pláne vysielania Školského klubu Vladimír Balko.

„Na vytvorení koncepcie, ako aj naplnenia obsahu jednotlivých relácií pracovali odborníci školstva z celého Slovenska – metodici zo Štátneho pedagogického ústavu, neziskovej organizácie Indícia, ako aj Pedagogickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici,“ objasňuje riaditeľka Štátneho pedagogického ústavu Miroslava Hapalová.

RTVS

Tlmočenie do posunkovej reči aj do rómskeho jazyka

Veľkou novinkou bude tlmočenie do posunkovej reči pre nepočujúcich žiakov, ako i do rómskeho jazyka. „Prostredníctvom vysielania Školského klubu by sme chceli umožniť všetkým deťom vzdelávať sa. Naším cieľom je sprístupniť výučbu každému zo žiakov. Považujeme za dôležité, aby sa mohli zapájať, porozumieť obsahu, získať nové vedomosti a mať z učenia radosť,“ približuje Miroslava Hapalová.

Zapojiť do vysielania sa môžu aj deti pri televíznych obrazovkách a ich rodičia, ktorí svoje reakcie a nápady posielať na email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Ich podnety budú významným prvkom pri tvorbe scenárov na ďalšie časti Školského klubu.

01 - Modified: 2023-05-05 16:41:17 - Feat.: - Title: RTVS: Pri premiérovom prejave sme si splnili povinnosť, za obsah nezodpovedáme 02 - Modified: 2023-05-05 16:40:10 - Feat.: - Title: Sociológ Vašečka: Hegerova komunikácia bola fatálna, poškodil sebe aj strane 03 - Modified: 2023-03-17 11:43:22 - Feat.: - Title: Vieme prví: Marek Makara má skončiť v O 5 minút 12 04 - Modified: 2023-02-28 12:05:24 - Feat.: - Title: Šéf RTVS: Útokmi na moderátorku sa začal boj. Rozhoduje sa, ako bude naša krajina vyzerať 05 - Modified: 2023-02-27 19:56:34 - Feat.: - Title: Vyhlásenie šéfredaktorov: Stojíme pri kolegyni Marte Jančkárovej a odmietame útoky na novinárov
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
28. máj 2023 02:12