AP/TASR
StoryEditor

Mobilní operátori zlacňujú alebo zavádzajú bezplatné hovory na Ukrajinu

25.02.2022, 12:20
Autor:
redredTASRTASR
Reagujú tak na situáciu na Ukrajine, ktorá čelí vojenskej invázii zo strany Ruska.

Mobilní operátori reagujú na situáciu na Ukrajine, ktorá čelí vojenskej invázii zo strany Ruska. Evidujú zvýšený počet hovorov, niektorí sa už vo štvrtok (24. febuára) rozhodli zlacniť alebo zaviesť bezplatné hovory či SMS správy zo Slovenska na Ukrajinu alebo naopak.

4ka: volania a SMS za polovicu

Ústretový krok ohlásil už vo štvrtok mobilný operátor 4ka, ktorý až do odvolania znížil cenu volaní a SMS zo Slovenska na Ukrajinu na polovicu. „Od vypuknutia vojnového konfliktu na Ukrajine sme zaznamenali niekoľkonásobné zvýšenie počtu hovorov smerujúcich na Ukrajinu. Je zrejmé, že v zložitej situácii sa ocitli aj rodiny našich zákazníkov. Aj preto sme sa rozhodli zareagovať a aj týmto spôsobom vyjadriť našu podporu a solidaritu občanom Ukrajiny,“ poznamenal riaditeľ marketingu a komunikácie operátora Roland Kyška.

Telekom: bezplatné hovory a SMS od piatka

Slovak Telekom na sociálnej sieti informoval, že odchádzajúce medzinárodné hovory a SMS zo Slovenska na Ukrajinu budú od piatka bezplatné. „Zákazníci, ktorí sa nachádzajú v roamingu na Ukrajine, majú rovnako od uvedeného dátumu bezplatné roamingové prichádzajúce aj odchádzajúce hovory a SMS do všetkých krajín sveta,“ dodal operátor v statuse.

O2: ceny ako na Slovensku

O2 od štvrtka zatiaľ do konca marca zaradil Ukrajinu medzi krajiny európskej zóny. „Pre zákazníkov to bude znamenať, že do sietí ukrajinských operátorov budú telefonovať a posielať správy za ceny ako na Slovensku,“ uviedol PR manažér operátora Ján Kalafut. Zmena sa tak dotkne i zákazníkov, ktorí sa práve nachádzajú na území Ukrajiny. Kalafut dodal, že rovnaký princíp bude platiť aj pre zákazníkov Tesco mobile a digitálneho operátora Radosť.

Orange: bezplatné hovory a SMS na dva týždne

Dnes sa k nim pridal Orange Slovensko, ktorý upravil sadzby za medzinárodné hovory a roaming na Ukrajine, aby ľuďom umožnili komunikovať so svojimi blízkymi. „Zákazníkom od dnešného dňa zatiaľ na dva týždne poskytneme bezplatne roamingové hovory, SMS aj dáta na Ukrajine, ako aj medzinárodné hovory z Slovenska na Ukrajinu,“ povedala Piskunová s tým, že operátor pripravuje aj ďalšie opatrenia, napríklad utečencom poskytne predplatenú SIM kartu vybavenú dátami a hlasovými službami, aby mali možnosť spojiť sa so svojimi príbuznými a priateľmi aj po príchode na Slovensko. „Mechanizmus distribúcie a obsah samotnej karty v súčasnosti dolaďujeme,“ uzavrela Piskunová.

01 - Modified: 2022-05-06 16:04:32 - Feat.: - Title: Mimo Ruska vyšlo prvé tlačené vydanie novín Novaja gazeta 02 - Modified: 2022-04-21 07:48:40 - Feat.: - Title: Rusko „nezakáže zahraničným novinárom vstup, ale sprísňuje vízové pravidlá“ 03 - Modified: 2022-04-14 10:26:46 - Feat.: - Title: Ukrajina štartuje globálnu reklamnú kampaň, ktorá oslavuje odvahu národa 04 - Modified: 2022-04-12 17:38:20 - Feat.: - Title: Ruský súd potrestal redaktorov študentského časopisu. Dvoma rokmi nápravných prác 05 - Modified: 2022-04-11 17:18:37 - Feat.: - Title: Nemecký denník Die Welt najal novinárku Ovsjannikovovú, ktorá v ruskej televízii protestovala proti vojne
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
03. jún 2023 03:24