Princ Charles a Princezná Diana v novembri 1992.Reuters
StoryEditor

BBC vyšetruje rozhovor s princeznou Dianou o nevere. William a Harry to vítajú

22.11.2020, 14:10
Autor:
ČTKČTK
BBC prešetruje podozrenia, že ich novinár si interview zaistil podvodom.

Britský princ Harry sa pripojil k svojmu bratovi Williamovi a víta snahu objasniť okolnosti, za ktorých v roku 1995 vznikol na stanici BBC slávny, hoci kontroverzný rozhovor s ich matkou, princeznou Dianou. S odvolaním sa na svoje zdroje o tom informovala agentúra Reuters.

BBC začala okolnosti vzniku rozhovoru vyšetrovať, keď sa objavili podozrenia, že si novinár BBC Martin Bashir interview zaistil podvodom. Princ William vo štvrtok oznámil, že vyšetrovanie je "krokom správnym smerom". Podľa zdrojov blízkych princovi Harrymu mladší z Dianiných synov vyšetrovanie tiež sleduje.

členovia kráľovskej rodiny Instagram/doyouwannafeelgood

​Rozhovor princeznej Diany v relácii Panorama bol podľa Reuters jedným z určujúcich momentov ostro sledovaného a búrlivého manželstva Diany s princom Charlesom. Tí v čase vzniku tohto rozhovoru už žili odlúčene.

Princezná v interview okrem iného pripustila, že sa ich vzťah potýka s neverou a predniesla, že v ňom "boli traja ľudia". Odkazovala tým na vzťah s Charlesa a s jeho vtedajšou milenkou a terajšou manželkou Camillou Parker Bowles.

Lady Diana a Camilla Parker Bowlesová. Rodové línie oboch žien princa Charlesa vedú k ľavobočkovi, ktorého v 17. storočí splodil Karol II. s Louisou de Kérouaille. Lady Diana a Camilla Parker Bowlesová. Rodové línie oboch žien princa Charlesa vedú k ľavobočkovi, ktorého v 17. storočí splodil Karol II. s Louisou de Kérouaille. TASR/AP

​Dianin brat Charles Spencer novinára Bashira obviňuje z toho, že si rozhovor s princeznou zaistil s pomocou falšovaných bankových výpisov a "čírej nepoctivosti". Bashir, ktorý v BBC dodnes pôsobí, sa momentálne zotavuje sa po operácii srdca a ochorenia Covid-19. K obvineniam sa nevyjadril.

BBC kvôli obvineniam začala vyšetrovanie, ktoré má určiť, ako bol rozhovor zaistený a či Bashir nadriadeným nezamlčal okolnosti jeho vzniku.

Diana sa s následníkom britského trónu princom Charlesom v roku 1996 rozviedla. Zomrela pri dopravnej nehode 31. augusta 1997 v Paríži vo veku 36 rokov. Limuzína, v ktorej išla so svojím priateľom Dodim Al Fayedom, sa snažila uniknúť fotografom na motocykloch.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
07. jún 2023 00:51