RTVS
StoryEditor

RTVS vracia na obrazovky Školský klub

07.01.2021, 14:50
Autor:
redred
RTVS reaguje na pozastavenie prezenčného vyučovania na základných školách.

RTVS promptne zareagovala na pozastavenie prezenčného vyučovania na základných školách. Od pondelka 11. januára opäť zaradí do vysielania reláciu Školský klub. Televízne vyučovanie, ktoré je v súlade s učebnými osnovami, bude prebiehať v 60-minútových blokoch od pondelka do štvrtka vždy o 9.00 h na Dvojke.

Aktuálna situácia v rámci pandémie COVID-19 na Slovensku nedovoľuje otvorenie základných škôl v plánovanom termíne. Podporou vzdelávania žiakov v domácom prostredí bude preto aj pokračovanie relácie Školský klub, ktorá sa počas prvých dvoch vĺn pandémie v minulom roku tešila pozitívnym ohlasom rodičov a detí.

„Školský klub je určený pre žiakov prvého stupňa základných škôl. Pre žiakov, ale aj rodičov, je to veľmi dobrá pomôcka pri dištančnom vyučovaní,“ hovorí šéfdramaturg detskej tvorby RTVS Vladimír Balko.

Televízne vyučovanie sa na obrazovky vráti od pondelka 11.1.2021 od 9.00 h na Dvojke a bude prebiehať od pondelka do štvrtka podľa učebných osnov ŠPÚ. Jednotlivé dni budú zamerané na rôzne predmety, ako v predošlom roku. V pondelok sa vyučovanie bude venovať slovenčine, v utorok vlastivede, v stredu matematike a vo štvrtok prírodovede.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
03. jún 2023 20:30