Boris Kollár a Mária KolíkováTASR/J. Novák
StoryEditor

Politické diskusie: minister vnútra Mikulec vs. exministerka Saková, ale aj Kollár s Kolíkovou

28.05.2021, 20:00
Autor:
hrnhrn
Prinášame prehľad hostí a tém víkendových politických diskusií v RTVS, na Markíze a TA3.

Víkendové politické diskusie sa budú venovať najmä trom témam. Prvou je nedávne utajované stretnutie politických a bezpečnostných špičiek v centrále Slovenskej informačnej služby, druhou je zmena pravidiel pre kolúznu väzbu a podmienok väznených osôb a treťou témou je navýšenie výdavkov štátneho rozpočtu, pri ktorom SaS nenašla spoločnú reč s ostatnými koaličnými stranami.

Hosťom Sobotných dialógov Rádia Slovensku budú v sobotu, 29. mája od 12.10 h, predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) a predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Moderátorka Marta Jančkárová bude s politikmi diskutovať o zmene podmienok kolúznej väzby a o navýšení výdavkov štátneho rozpočtu.

V relácii O 5 minút 12 na Jednotke RTVS budú v nedeľu diskutovať poslanci Igor Kašper (Sme rodina), Tomáš Lehotský (Za ľudí, nominant na podpredsedu parlamentu), Richard Takáč (Smer-SD) a Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Témami diskusie budú: situácia po stretnutí najvyšších predstaviteľov štátu v budove SIS, zmena pravidiel pre kolúznu väzbu a podmienok väznených osôb, navýšenie štátneho rozpočtu a očkovanie obyvateľstva. Reláciu moderuje Marek Makara.

Utajované stretnutie politických a bezpečnostných špičiek v centrále SIS, zmeny v podmienkach kolúznej väzby či koaličný spor pri zvýšení výdavkov v štátnom rozpočte budú tiež témami politickej diskusie Na telo televízie Markíza. Moderátor Michal Kovačič si do štúdia pozval ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) a exministerku vnútra Denisu Sakovú (Hlas-SD). V relácii nebude chýbať exkluzívny prieskum agentúry FOCUS, ktorý tentokrát ukáže dôveryhodnosť všetkých členov vlády.

Hosťami prvej časti relácie V politike na TA3 budú predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) a ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí). V ďalšej časti relácie zasadnú do kresiel hostí poslanci Anna Zemanová (SaS), Kristián Čekovský (OĽaNO), Marián Kéry (Smer-SD) a Erik Tomáš (Hlas-SD). Moderátor Rastislav Iliev bude s politikmi diskutovať o pravidlách pre kolúznu väzbu a podmienkach väznených osôb, o konsolidácii verejných financií a mimoriadnej schôdzi k činnosti SIS. 

01 - Modified: 2023-03-17 11:43:22 - Feat.: - Title: Vieme prví: Marek Makara má skončiť v O 5 minút 12 02 - Modified: 2022-05-13 16:26:18 - Feat.: - Title: Víkendové politické relácie: Matovič, Fico či Kollár o protiinflačných opatreniach a ich financovaní 03 - Modified: 2022-05-06 16:45:45 - Feat.: - Title: Víkendové politické relácie: Diskutovať prídu prezidentka, Kollár aj Pellegrini 04 - Modified: 2022-05-05 16:48:31 - Feat.: - Title: Prezidentka bude hostkou relácie Na hrane 05 - Modified: 2022-04-29 16:33:34 - Feat.: - Title: Víkendové politické relácie: Duel Fica s Krajniakom, ale aj Matovič či Šeliga
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
08. jún 2023 14:58