TASR - Jaroslav Novák
StoryEditor

Prezidentka SR Zuzana Čaputová udelí štátne vyznamenania 25 osobnostiam

06.05.2022, 18:55
Autor:
redred
Slávnostný ceremoniál odvysiela RTVS v priamom prenose.

Dvadsať päť osobností z rôznych oblastí spoločenského života si prevezme z rúk prezidentky SR Zuzany Čaputovej štátne vyznamenania pri príležitosti 29. výročia vzniku Slovenskej republiky v nedeľu 8. mája.

Slávnostný ceremoniál z budovy Slovenskej filharmónie uvidia diváci RTVS v priamom prenose o 20.00 h na Jednotke. Vzhľadom na pandemickú situáciu a platné opatrenia sa ceremoniál nemohol uskutočniť v tradičnom januárovom termíne. 

Udelením štátnych vyznamenaní prezidentka Slovenskej republiky oceňuje osoby za ich mimoriadne alebo významné zásluhy v prospech Slovenskej republiky, demokracie, obrany a bezpečnosti štátu, výsledky činnosti alebo za ich iné výnimočné činy.

Prezidentka SR môže udeliť štátne vyznamenania na návrh Národnej rady Slovenskej republiky alebo vlády Slovenskej republiky, alebo na základe vlastného uváženia.

Odovzdávanie štátnych vyznamenaní prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou sa bude konať aj za prítomnosti predsedu vlády SR Eduarda Hegera a predsedu NR SR Borisa Kollára a ďalších pozvaných hostí.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
04. jún 2023 09:55