StoryEditor

O pár dní začína futbalové EURO 2020. RTVS prinesie fanúšikom všetkých 51 zápasov

08.06.2021, 10:30
Autor:
redred
Štáb RTVS bude priamo v dejisku zápasov slovenskej futbalovej reprezentácie, v Petrohrade aj Seville.

Ďalší športový sviatok je za rohom. Už v piatok, 11. júna, odštartuje futbalové EURO 2020. RTVS odvysiela všetkých 51 zápasov, z toho 45 naživo a 6 zo záznamu, na Jednotke a Dvojke. Pre divákov je pripravené aj Štúdio EURO 2020 a prehľad najdôležitejších akcií zápasov Highlighty EURO 2020. Rozhlasovým poslucháčom prinesie RTVS naživo všetky tri zápasy slovenskej reprezentácie v základnej skupine v Rádiu Slovensko.

Európsky futbalový šampionát sa mal uskutočniť už počas leta 2020, ale pre pandémiu bol presunutý, a preto bol zachovaný aj pôvodný názov EURO 2020. Turnaj sa bude konať až v dvanástich mestách dvanástich európskych štátov, pričom zápasy Slovenska v základnej skupine sa odohrajú v petrohradskej Zenit Aréne a na štadióne La Cartuja v španielskej Seville. Semifinálové duely a finále sa odohrajú na štadióne Wembley v Londýne.

Takmer všetky zápasy EURO 2020 prinesie RTVS svojim divákom naživo, okrem 6 zápasov posledného kola základných skupín, ktoré sa hrajú paralelne a diváci si ich budú môcť pozrieť zo záznamu a naživo na webe futbal.rtvs.sk, kde bude možné sledovať všetky zápasy šampionátu. Všetky tri zápasy slovenskej reprezentácie v základnej skupine prinesie RTVS aj v rozhlasovom vysielaní v Rádiu Slovensko formou živej reportáže z bratislavského štúdia. Rozhlasových poslucháčov bude počas EURO 2020 vysielanie Rádia Slovensko pravidelne zásobovať aj informáciami zo slovenského tábora, a to nielen vo všetkých spravodajských pozíciách, ale aj v prúdovom vysielaní.

Štáb RTVS bude v dejisku šampionátu

V dejisku slovenských stretnutí, priamo v Petrohrade a Seville, bude štáb RTVS s redaktorom Dominikom Križom, ktorý bude už dva dni pred začiatkom turnaja v Petrohrade monitorovať prípravy a dianie v slovenskom kempe a následne bude prinášať aktuality.

Komentátormi zápasov v bratislavskom štúdiu budú Marcel Merčiak, Ľuboš Hlavena a Peter Zagiba. Zo Štúdia EURO 2020 sa divákom prihovoria Ľuboš Hlavena, Oľga Konečná a Marcel Merčiak. Na poste spolukomentátorov sa vystriedajú Marián Zeman, Martin Mikulič, Peter Ďuriš, Róbert Paldan, Stanislav Angelovič a Juraj Piroska a v štúdiu RTVS privítajú moderátori aj expertov Martina Mikuliča, Petra Ďuriša, Róberta Paldana, Stanislava Angeloviča, Juraja Pirosku, Borisa Kitku, Jána Kociana a Vladimíra Koníka.

Na konci každého hracieho dňa, po 23:15 h, sa diváci môžu tešiť na Highlighty EURO 2020, v ktorých uvidia prehľad najdôležitejších akcií všetkých zápasov.

​PREHĽAD ZÁPASOV SLOVENSKA

  • pondelok 14. júna o 18:00: Slovensko - Poľsko (Petrohrad)
  • piatok 18. júna o 15:00: Švédsko - Slovensko (Petrohrad)
  • streda 23. júna o 18:00: Slovensko - Španielsko (Sevilla)

Predzápasové Štúdio EURO 2020 bude RTVS vysielať vždy 30 minút pred začiatkom priameho prenosu.

Diváci sa môžu tešiť aj na 12 dielov magazínu EURO, v ktorom sa predstaví všetkých 24 účastníkov šampionátu, 14-dielny seriál História ME o predchádzajúcich turnajoch a pôvodný dokument RTVS Cesta Slovenska na EURO.

Všetky dôležité informácie z EURO 2020 nájdu návštevníci aj na webe futbal.rtvs.sk. Nájdu tam najnovšie aktuality zo šampionátu, môžu si pozrieť všetky zápasy či už v priamom prenose alebo vo webovom archíve a nájdu tam tiež zostrihy zo zápasov, štatistiky, tabuľky či program zápasov.

01 - Modified: 2021-06-11 17:55:06 - Feat.: - Title: Futbalové EURO 2020 má vynovené štúdio. Pozrite si, ako vyzerá 02 - Modified: 2021-06-08 08:57:24 - Feat.: - Title: Štáb RTVS bude na EURO 2020 neustále v pätách našej reprezentácie, hovorí šéf športu Matej Hajko
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
26. september 2023 11:19