Minulý týždeň začala kampaň spoločnosti Nissan uvedením nového vozidla Nissan Qashqai na slovenský trh. Na celom koncepte spolupracovali reklamná agentúra TBWA Praha a mediálna agentúra OMD CEE pre Nissan Slovensko. Kampaň v médiách potrvá až do 21. marca 2010.
Podľa agentúry Grayling Slovakia kampaň odštartovala 22. februára fázou „teaser“ uvedením krátkeho, 10-sekundového videospotu na internete, ktorý bude pokračovať od marca aj v televíziách. Predstavenie nového modelu Nissan Qashqai sa uskutoční 6. až 7. marca v TV Markíza počas nedeľného večera v dvojitom spote s dĺžkou 90 a 60 sekúnd. Ide o nový spôsob predstavenia pre divákov v hlavnom vysielacom čase, ktorý má vytvoriť priestor pre premiéru 2,5 minútového spotu vozidla Nissan Qashqai. Spot bude predstavený ako „film o filme“, ktorý prinesie divákom informácie o procese výroby televíznej reklamy a spôsob, akým boli tieto triky v skutočnosti nakrúcané. Od 8. marca bude spot o novom Nissane Qashqai v dĺžke 30 sekúnd vysielaný aj na internete.
„Uvedenie nového vozidla na trh si ľudia najlepšie zapamätajú tak, že si spoja automobil a značku so zaujímavým príbehom. Preto sme chceli príbeh Nissanu Qashqai rozvinúť a priniesť niečo nové, originálne, čo sa ľuďom určite uchová v pamäti," hovorí Jiří Picek, Nissan marketing field manager.
Talianska verzia 10-sekundoveho TV spotu:
Zdroj: Grayling Slovakia, OMD CEE

