Jojke sa však podarilo zvýšiť záujem o Slávika u reklamne zaujímavých divákov.
Včera sa v priamej konkurencii stretol galavečer Slávik 2011 a spevácka šou Hlas Česko Slovenska. Mladé talenty na Markíze zaujali viac divákov než osvedčené na Joj.
Richard Müller v šou Slávik 2011Hlas Česko Slovenska včera zvíťazil, videlo ho vyše 750 tisíc divákov (12+). Z doterajších troch vydaní však to včerajšie bolo práve pre konkurenciu Slávika najslabšie. Medzitýždenne stratil Hlas takmer šestinu divákov – nedeľu predtým prekročil 900-tisícovú hranicu. Napriek poklesu si spevácka šou aj včera udržala pozíciu najsledovanejšieho programu, a to ako v 12+, tak aj v reklamne zaujímavej cieľovej skupine od 12 do 54 rokov. V nej mal trhový podiel 37,1 %. Pre Markízu, ktorá je aktuálne pod tridstiatkou, to znamená nadpriemer.
Anketa Slávik prešla z Markízy na Joj. Tam ju prevzal režisér Česko Slovensko má talent Jeffo Minařík a stanica chcela nastaviť šou viac na mladých. Podľa čísel úspešne: v skupine 12-54 sledovanosť medziročne narástla o sedem desatín bodu na 12,6 %. Trhový podiel bol 31,2 %, čo je na pomery Joj úspech. Aktuálne sa totiž pohybuje okolo 24 %.
Zmena dramaturgie smerom k mladším divákom a silné konkurenčné prostredie oslabili v Slávika v širšej skupine 12+. Včerajšiu šou videlo necelých 600 tisíc divákov a Slávik v nej klesá už piaty rok po sebe. Joj však považuje údaje v 12+ za nepodstatné, keďže reklamu predáva na 12-54. "Priamy prenos z vyhlásenia výsledkov ankety Slávik 2011, ktorý prvýkrát vysielala TV Joj, priniesol televízii nadpriemerný rating i podiel. Oproti predchádzajúcemu ročníku ankety, ktorý vysielala konkurenčná televízia, si včerajší priamy prenos v sledovanosti polepšil," zdôrazňuje v tlačovej správe skupinu 12-54.
Zdroj: Ivan Krasko

