Televízie na Silvestra vždy poskladali svoju programovú štruktúru z toho najúspešnejšieho, čo mali k dispozícii. Či už to boli veľké estrády, zábavné šou, špeciálne silvestrovské vydania najobľúbenejších relácií alebo reprízy úspešných komédií. Programová štruktúra sa rokmi menila, veľa formátov však zostáva vo vysielaní každý rok.
Silvester 2010
Markíza po viacerých rokoch nevysielala na Silvestra Aj múdry schybí s Oliverom Andrásym a Elenou Vacvalovou. Namiesto toho uviedla improvizačnú šou Partička. Večer vyvrcholil silvestrovskou Talentmániou, ktorú moderoval Leoš Mareš.
JOJ dala v posledný deň roka 2010 priestor svojim najúspešnejším formátom. Divákov zabával Panelák, Kutyil s.r.o. a Profesionáli. Televízia prvýkrát vo svojej histórii investovala do veľkej koncoročnej šou. Využila svoj nosný formát Česko Slovensko má talent a preniesla ho do silvestrovskej verzie. Česko Slovensko má Silvester odvysielala súbežne s českou Primou.
Verejnoprávna STV1 postavila silvestrovský program v roku 2010 najmä na ľudovej zábave. Prime time začala odvysielaním Kaviarne Slávia a silvestrovským zostrihom Drišľakovín. Po nej spustila hlavnú večernú šou pod názvom Silvester 2010.
Na Silvestra v roku 2010 definitívne ukončil svoje vysielanie špecializovaný športový kanál Slovenskej televízie (STV) Trojka.
Silvester 2005
Prime-time na Markíze patril najúspešnejším zábavným reláciám. Po Je to možné?! s Jožom Pročkom sa o program až do polnoci sa postarali protagonisti kabaretnej šou Uragán.
Televízia Joj (vznikla v roku 2002) vysielala v silvestrovský večer Inkognito a po nej paródiu 2001:Vesmírna prda s Lesliem Nielsenom. Koniec roka patril najväčším hudobným hitom roka, ktoré odprezentoval Desperado, finalista reality šou VyVolení.
Jednotka v posledný deň roku 2005 stavila najmä na české komédie a ľudovú zábavu. Prime-time patril Snowborďákom, Drišľakovinám a hlavnému silvestrovskému programu – ľudovej zábave s podtitulom Zábava na plný plyn.
Silvester 2000
Televízia Markíza (vznikla v roku 1996) v roku 2000 vysielala ako hlavný večerný program štvorhodinovú zábavnú šou Silvester 2000 alebo Všetko tu už bolo.
Verejnoprávna STV 1 odštartovala večer s talk šou Haliny Pawlowskej Banánové chybičky a po nej vysielala hudobno-slovnú kompozíciu Ešte si ja… Do polnoci potom divákov zabávala šou Silvester 2000.
Silvester 1995
Verejnoprávna STV 1 vysielala na silvestrovský večer gala šou Mimoriadne silvestrovské zasadanie Repeťákov, po nej komediálnu šou Bud Bindi so Stanom Dančiakom a Mirom Nogom. Do polnoci divákov zabával priamy prenos programu Silvester '95 z divadla West.
Ostatné televízie vysielali filmy a reprízy silvestrovských programov z minulých rokov. Televízia VTV reprízovala komédiu z roku 1984 Utekajme, už ide! a zostrih silvestrovského programu z roku 1979. Česká televízia zmixovala silvestrovský program z rôznych relácií.
Televízia Nova na začiatku svojho vysielania (vznikla v roku 1994) nevysielala veľké šou a silvestrovský program vypĺňala filmami alebo špeciálnymi vydaniami bežných relácií. To sa zmenilo až v roku 1998.
Silvester 1990
Televíziám v osemdesiatych rokoch kraľoval zábavný humoristický program Možno príde aj kúzelník s Jiřím Lábusom, Oldřichom Kaiserom a Jiřím Kornom. Vysielal sa dvakrát do roka, od roku 1982 až do roku 1992. Väčšinu zo 16 dielov režíroval Zdeněk Podskalský. Po mnohých rokoch bol nakrútený záverečný silvestrovský špeciál, ktorý odvysielala ČT1 31. decembra 2000.
Silvestrovský televízny program z roku 1989:
Silvestrovský televízny program z roku 1990:
Televízne Silvestre zaviedol Dvořák s Bohdalovou
Úplné začiatky Silvestrov v televízii odštartovala v roku 1959 (vo vtedy ešte Československej televízii) veľká zábavná revue „Název oznámíme dodatečně“. Scénár napísal Vladimír Dvořák a uvádzal ju spolu s Jiřinou Bohdalovou. Revue bola veľmi úspešná a táto moderátorská dvojica sa nasledujúce roky objavovala pravidelne na televíznych obrazovkách.
Silvestrovské estrády sa vysielali naživo až do roku 1967, kedy sa pravdepodobne z politických dôvodov začali natáčať dopredu. Veľké silvestrovské revue sa vysielali každý rok až do roku 1989. V roku 1990 a 1991 boli Silvestre bez veľkých estrád. V Československu bol televízny Silvester každoročne doménou vtedy jedinej Československej televízie.