Po prvýkrát v histórii vysielala priamy prenos z udeľovania cien filmovej akadémie - populárnych Oscarov - aj sociálna sieť. Všetci, ktorí nechceli pozerať televízny prenos, mohli živé vysielanie pozerať na Twittri. Prenos pripravili v spolupráci s iMDB.com, populárnou internetovou filmovou databázou. Pozerať mohli aj tí, ktorí na sociálnej sieti nemajú zriadený účet.
Twitter hral spomedzi všetkých sociálnych sietí najväčšiu úlohu už v minulosti, počas tohtoročného udeľovania prestížnych filmových cien to nebolo inak. Celebrity napríklad v jednej z dokrútok čítali urážlivé tweety venované im.
Moderátor večera Jimmy Kimmel sa počas jedného zo svojich vstupov na Twittri v priamom prenose opýtal nového amerického prezidenta Donalda Trumpa, či je hore a pozerá. Trump je známy tweetovaním popri sledovaní televízie, najmä ak nesúhlasí s obsahom, ktorý vysiela CNN, alebo iní. Prezidentov účet mlčal, posledný príspevok pred začiatkom prenosu hovoril o plánovanej večeri POTUSa s guvernérmi amerických štátov v Bielom dome.
Sociálna sieť priam explodovala v samom závere slávnostného večera. Faux-pas s vymenenou obálkou v najdôležitejšej kategórii spôsobilo milióny reakcií, len hashtag s názvom víťazného filmu #Moonlight mal tesne po skončení vysielania vyše milióna tweetov.
Herec a režisér Warren Beaty najprv vyhlásil za víťaza film La La Land, aby o chvíľku neskôr vysvitlo, že držal v ruke obálku na ktorej bolo napísané meno víťazky kategórie Herečka v hlavnej úlohe. Emma Stone skutočne Oscara vyhrala, Najlepším filmom je ale Moonlight.
Tweetovanie popri sledovaní priameho prenosu významného eventu, športového alebo iného, je v USA stále populárnejšie. Počas minuloročného udeľovania cien poslali používatelia viac, ako 24 miliónov tweetov. Číslo bude pravdepodobne v roku 2017 vyššie, najmä vďaka trapasu s vymenenou obálkou v kategórii Najlepší film.