CME dokončila akvizíciu televízie RTL Chorvátsko.
StoryEditor

CME dokončila akvizíciu televízie RTL Chorvátsko

01.06.2022, 13:39
Autor:
ČTKČTK

Spoločnosť, pod ktorú patrí aj TV Markíza, tak vlastní 42 televíznych kanálov v šiestich krajinách Európy.

Spoločnosť CME Media Enterprises (CME) zo skupiny PPF, ktorá vlastní TV Nova, po súhlase chorvátskych regulačných orgánov dokončila kúpu televízie RTL Chorvátsko.

CME teraz vlastní šesť televíznych spoločností v šiestich krajinách strednej a východnej Európy, ktoré zahŕňajú 42 kanálov a dosahujú celkový počet 49 miliónov divákov. Spoločnosť to dnes oznámila v tlačovej správe.

Hodnota získaných aktív je podľa skorších informácií 50 miliónov eur.

Súčasťou akvizície sú dlhodobé práva pre CME na použitie značky RTL na chorvátskom trhu. RTL Chorvátsko patrí spoločne s verejnoprávnou HRT a súkromnou Novou (nie je spojená s rovnomennou českou stanicou) medzi najvýznamnejšie televízne skupiny v Chorvátsku.

„Posilníme tak svoju prítomnosť na Jadrane, čo je podľa nás región s výnimočným rastovým potenciálom. Diváci sa môžu tešiť na zvýšenie produkcie lokálneho obsahu a zlepšenie digitálnej ponuky. Budeme tiež pokračovať v tvorbe kvalitného a pluralitného spravodajstva,“ cituje Didiera Stoessela, generálneho riaditela CME pre Českú republiku, Chorvátsko, Rumunsko, Slovensko a Slovinsko český portál Mediaguru.

Vďaka očakávanej úzkej spolupráci medzi RTL Chorvátsko a Pro Plus v Slovinsku predpokladá CME rad prevádzkových synergií v oblastiach digitalizácie a obsahu. Vzhľadom na tieto ambície dôjde podľa českého Mediaguru k niekoľkým zmenám v riadiacich a správnych štruktúrach.

Novým výkonným viceprezidentom pre chorvátske operácie RTL Chorvátsko sa s okamžitou platnosťou stáva Tonko Weissmann. Weissmann pôsobí v organizácii od roku 2005 a zastával množstvo právnych i obchodných pozícií.

Branko Čakarmiš, doterajší generálny riaditeľ spoločnosti Pro Plus, sa stane predsedom správnej rady RTL Chorvátsko a generálnym riaditeľom pre jadranský región. Naďalej bude vykonávať aj funkciu generálneho riaditeľa spoločnosti Pro Plus a zároveň bude pôsobiť ako predseda správnej rady RTL Chorvátsko.

Christoph Mainusch, bývalý generálny riaditeľ TV Nova, bol menovaný za predsedu dozornej rady RTL Chorvátsko.

Vzhľadom k novej štruktúre vedenia a po vzájomnej dohode odchádza Marc Puškarić, generálny riaditeľ RTL Chorvátsko.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
31. máj 2023 13:39