Vo virtuálnom ihrisku môžete meniť aj dizajn reálnych produktov, aby sa dali využiť na herné účely.
StoryEditor

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko SpaceTycoon na platforme Roblox

27.07.2022, 18:13
Autor:
redred

Virtuálny priestor v metaverze umožňuje používateľom vyskúšať si interaktívny spôsob prezentácie produktov.

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila virtuálne ihrisko Samsung SpaceTycoon, súčasť globálnej platformy Roblox. SpaceTycoon je virtuálny priestor, kde používatelia môžu tvoriť a hrať hry a zdieľať zážitky s využitím produktov značky Samsung spoločne s obyvateľmi iných vesmírnych civilizácií.

image

Samsung tvrdí, že je tam veľký reklamný priestor.

Prostredím aj funkciami pripomína nové ihrisko obľúbené „podnikateľské simulátory“, pre ktoré sa ujalo označenie Tycoon (magnát).

Služba bola vytvorená na mieru zákazníkom z generácie Z – tí budú mať k dispozícii integrovanú platformu v metaverze, na ktorej budú môcť vytvárať a využívať najrôznejšie produkty spojené so značkou Samsung.

image

Ste pripravení na nové zážitky?

Cieľom projektu je, aby si používatelia z generácie Z mohli značkové produkty ľubovoľne vyskúšať a vzájomne spolu pri tom komunikovať.

Nie je to však prvýkrát, keď sa Samsung objavuje v Robloxe. Ako prvá značka na území Českej republiky a Slovenska využila platformu na propagáciu svojich mobilných telefónov série Galaxy S22.

image

Virtuálne ihrisko má zaujať generáciu Z.

Celosvetovo má Roblox vyše 160 miliónov používateľov. Z pohľadu reklamných formátov je Roblox zaujímavý tým, že ide o inováciu, ktorá dokáže zaujať aj cieľovú skupinu mladých ľudí, ktorých bežná on-line ani televízna reklama nezasiahne. Navyše, značky sa v Robloxe objavujú ojedinele a tak má reklama vyššiu šancu zaujať.

Pri spustení bude mať 14 jazykových verzií

„SpaceTycoon koncipujeme ako virtuálne ihrisko, kde sa môže stretávať veľké množstvo zákazníkov a užívať si neobmedzené možnosti virtuálneho priestoru,“ vyhlásil Jinsoo Kim, výkonný viceprezident dizajnového centra Samsung Electronics.

V prostredí SpaceTycoon môžu používatelia pomocou vyťažených surovín sami vytvárať až 20 rôznych produktov značky Samsung od smartfónov Galaxy po televízory a domáce spotrebiče. Zároveň môžu nakupovať alebo vylepšovať herné prvky rôznych typov.

image

SpaceTycoon bude mať pri spustení 14 jazykových verzií.

Môžu začať s reálnymi produktmi a meniť ich dizajn, aby sa dali využiť na herné účely. Napríklad zo skladacieho telefónu Galaxy Z Flip je možné urobiť batoh alebo kolobežku, vysávač JetBot sa zase v rukách kreatívnych užívateľov môže zmeniť na vznášadlo a lifestylový televízor Sero zase na helikoptéru pre jednočlennú posádku.

SpaceTycoon bude mať pri spustení 14 jazykových verzií, medzi ktoré patrí kórejčina, angličtina, čínština a španielčina. V budúcnosti pribudnú ďalšie interaktívne funkcie, vďaka ktorým spolu budú môcť užívatelia komunikovať, zdieľať svoje výtvory alebo sa zúčastňovať exkluzívnych virtuálnych večierkov.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
08. jún 2023 11:36