Ako Výnimočná Nikol pôjde Táňa Pauhofová všetkým na nervy.
StoryEditor

Markíza obsadila do nového seriálu Táňu Pauhofovú. Ako Výnimočná Nikol pôjde všetkým na nervy

05.08.2022, 14:14
Autor:
michmich

Ako sa z obyčajnej upratovačky stane naozaj netradičná posila slovenskej polície? Odpoveď prinesie už na jeseň seriálová novinka televízneho lídra.

Televízia Markíza na jeseň 2022 zaradí do vysielania aj seriálovú novinku s názvom Výnimočná Nikol, ktorá predstaví problematiku policajného vyšetrovania v úplne novej a nevšednej podobe. Originálnym spôsobom totiž v sebe spája kriminálny a komediálny žáner.

V hlavnej úlohe nového 8-dielneho seriálu sa divákom predstaví Táňa Pauhofová, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie a najobsadzovanejšie slovenské filmové a divadelné herečky. Diváci TV Markíza si jej herecké umenie mohli vychutnávať napríklad aj v úspešnom seriáli Milenky.

Bude odvážna, vnútri citlivá a empatická

„Dostala som možnosť obrovskej hereckej výzvy, zároveň ma lákal formát - osem častí, poctivé remeslo na všetkých frontoch a u nás nie opozeraný žáner. A čerešničkou na torte bolo angažovanie režisérky Marty Ferencovej, ktorá má moju plnú dôveru,“ pochvaľuje si Táňa Pauhofová.

V seriáli Výnimočná Nikol stvárňuje Nikol Tichú, slobodnú matku troch detí, ktorá sa riadi heslom „čo na srdci, to na jazyku“, čo ju zaťahuje do veľkého množstva konfliktných, ale aj komických situácií. Ako sa z obyčajnej upratovačky stane netradičnou posilou slovenskej polície?

„Dúfam, že si diváci Nikol zamilujú rovnako, ako ja. Aj keď je divá, niekedy až neznesiteľná, drzá, tvrdá, svojská, absolútne vybočujúca z priemeru a normálu, každému lezie na nervy. Život ju oplieskal, obdaril brutálnym IQ a sama to má so sebou pomerne ťažké. Ale zariadila sa, bojuje, je odvážna, vnútri citlivá a empatická, vyzerá ako kolotočiar - ale je vlastne úplne perfektná,“ zhodnotila Táňa Pauhofová.

image

TV Markíza predstavila silné herecké obsadenie jej nového jesenného seriálu.

Pauhofovej hereckým partnerom bude Kamil Mikulčík, predstaviteľ vyšetrovateľa Adama Kadleca. Diváci sa však môžu tešiť aj na Michaelu Majerníkovú, Pavla Šimuna, či Dominiku Morávkovú. Zvučné herecké mená sa objavia aj vo vedľajších úlohách.

Námet našli vo Francúzsku

„Som rada, že vďaka tejto seriálovej novinke Markíza rozširuje svoju žánrovú ponuku o komediálny kriminálny seriál, ktorý v domovskom Francúzsku zožal obrovský úspech. Verím, že vďaka bravúrne zvládnutej adaptácii a vysokej produkčnej kvalite sa divákom jeho slovenská verzia bude páčiť. Markíza tak opäť potvrdzuje, že ako televízny líder určuje trendy a prináša špičkové prémiové seriály, ktoré sú najsledovanejšie na trhu práve vďaka silným príbehom a kvalitnému prevedeniu. Výnimočná Nikol sa zaraďuje presne medzi takéto projekty,“ doplnila Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza.

image

TV Markíza stavila karty na obľúbenú herečku. Hlavnou hviezdou jej nového seriálu je Táňa Pauhofová.

Výnimočná Nikol je slovenskou adaptáciou mimoriadne úspešného francúzskeho seriálu HPI – Haut Potentiel Intellectuel. Pod palcom ju má skúsený tím produkčnej spoločnosti NUNEZ NFE, ktorý má na konte filmové hity Všetko alebo nič, Príliš osobná známosť, či V lete ti poviem, ako sa mám. Kreatívnou producentkou a scenáristkou je aj v tomto prípade známa autorka knižných bestsellerov Evita Twardzik.

O čom bude seriál?

Seriálová novinka v sebe umným spôsobom spája komediálny a krimi žáner. Upratovačka pracujúca na policajnej stanici jedného dňa neodolá svojmu nutkaniu a prepíše na tabuli poznámky k aktuálnemu prípadu, čo policajtom výrazne pomôže pri vyriešení zločinu tým, že upriami ich pozornosť na skutočného páchateľa.

Ukáže sa, že táto obyčajná upratovačka je žena s IQ 160, čo jej ale život paradoxne skôr komplikuje, pretože má veľký problém s počúvaním autorít a slušným správaním. Policajné oddelenie však vníma jej inteligenciu ako výhodu a ponúka jej miesto detektívnej konzultantky.

Túto pozíciu prijíma pod podmienkou, že policajný útvar jej pomôže pri pátraní po otcovi jej prvého dieťaťa, ktorý zmizol pred 15 rokmi, keď bola tehotná. Napriek tomu, že policajný vyšetrovateľ, ku ktorému je zaradená, nie je z jej prítomnosti nadšený, ich investigatívna práca prináša skvelé výsledky a postupom času si ju obľúbi.

 

VÝNIMOČNÁ NIKOL

  • ŽÁNER: komediálny kriminálny seriál
  • KREATÍVNA PRODUCENTKA: Evita Twardzik
  • PRODUCENTKA TV MARKÍZA: Alexandra Dubovská
  • PRODUCENTI NUNEZ NFE: Olga Núñezová, Peter Núñez
  • VÝKONNÁ PRODUCENTKA: Marianna Heinz
  • SCENÁR: Evita Twardzik
  • RÉŽIA: Marta Ferencová

HRAJÚ: Táňa Pauhofová, Kamil Mikulčík, Michaela Majerníková, Pavol Šimun, Dominika Morávková a ďalší  

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
08. jún 2023 02:29