StoryEditor

Markíza neprestáva prekvapovať! Po Evelyn končí na Farme aj Martin Šmahel

26.08.2022, 19:13
  • Markíza nemení len koncet Farmy, ale aj pridruženej relácie Farma X-tra
  • Online relácia Farma X-tra už nebude mať svojho moderátora, len glosátorov

Markíza už pred časom nečakane informovala, že moderátorka šou Evelyn po štyroch sezónach odovzdáva moderátorský štafetu v najdlhšie vysielanej reality šou na Slovensku. Komičku, ktorá v 10 sérii vystriedala moderátorku Kvetku Horváthovú, vymení na moderátorskom poste Marek Fašiang. Ten sa tak stal v poradí tretím a úplne prvým mužským moderátorom Farmy.

No zdá sa, že Markíza, čo sa týka Farmy, si ešte všetky novinky rozhodne nevystrieľala. Okrem Evelyn totiž končí na moderátorskej stoličke aj Martin Šmahel. Píše o tom televízia v propagačnej brožúre o svojej novej jesennej vysielacej štruktúre, ktorú rozdali novinárom.

Končí ďalší moderátor

Martin Šmahel, ktorý v 10. ročníku bojoval v šou ako súťažiaci, už ďalšie tri série moderoval reláciu Farma X-tra. Ide o subformát dennej televíznej šou, ktorý sa vysielala na bezplatnom videoarchíve Markíza Plus. Moderátor v relácii prinášal spolu s jedným zo stand-up komikov a glosátorov extra obsah o dianí na statku, ktorý vtipne komentovali a aj po dueloch spovedal vypadnutých farmárov. Štvrtý ročník online šou Farma X-tra, rovnako ako Farma 14, však zmení svoju formu.

image

Farmu X-tra už moderovať nebude.

Novým ročníkom budú Farmou X-tra diváka sprevádzať a vtipne ju komentovať už výlučne iba osvedčení stand-up komici a glosátori Jakub Lužina, Joe Trendy, Tomy Kotty a stálica projektu Jakub „Zitron“ Ťapák. K nim sa pridajú ich traja noví kolegovia. Kto to však bude, drží televízia ešte v tajnosti. „Z hľadiska obsahu sa môžu diváci tešiť na ešte viac extra obsahu, obľúbené, ale aj úplne nové rubriky a rozhovory s vypadnutými farmármi,“ píše v propagačnej brožúre.  

Martin Šmahel sa pritom len pred pár mesiacmi vrátil z Dominikánskej republiky, kde pre televíziu Markíza tri mesiace spolumoderoval drsnú súťažnú šou Survivor.

14. séria plná noviniek

Markíza vysiela licencovanú dennú reality šou Farma už neuveriteľných 11 rokov. Doteraz sa ani v jednej krajine, kde sa táto reality šou vysielala, nedokázala udržať záujem takú dlhú dobu. Na kasting sa pred touto sériou prihlásilo viac ako 3500 ľudí. Víťaz získa atraktívnu finančnú výhru 75 000 eur. Farma je globálny televízny hit, ktorý žne úspechy po celom svete už viac než 20 rokov. Predaný bol do vyše 50 teritórií a ďalšie stále pribúdajú.

image

Toto sú súťažiaci šou Farma 14.

Televízia Markíza však okrem zmeny moderátorov pripravila do 14. série reality šou nový originálny koncept. Najinovatívnejšou novinkou bude špeciálny člen statku – umelej inteligencie Alica, ktorá bude zabudovaná priamo v stole, pri ktorom budú farmári nie len jesť, ale aj vyberať duelantov.

Sprevádzať ich pri výbere duelantov už nebude moderátor, ale práve Alica. Tá sa dostala aj do loga novej Farmy, ktoré okrem loga obsahuje aj pomenovanie Alica zasahuje. Na Farme bude aj niekoľko nadpriemerne inteligentných súťažiacich, ktorí by mali na Farmu priniesť nový spôsob uvažovania a inovatívne riešenia.

Prvý diel novej farmárskej reality šou si môžu diváci pozrieť už 5. septembra, alebo o deň skôr na streamovacej platforme Voyo. Po odvysielaní nového dielu v televízii bude k dispozícii na Markíza plus relácie Farma X-tra. No túto sezónu už bez jej doterajšieho moderátora.

 

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
03. jún 2023 13:15