Markíza
StoryEditor

Markíza poriadne prestrelila. Protestujúcich nazvala dezolátmi

20.09.2022, 20:43

Moderátori Televíznych novín sa za titulok ospravedlnili. 

Televízia Markíza odvysielala vo večernom spravodajstve vstup z protestu pred Prezidentským palácom. Organizoval ho Smer, okrem politikov strany Róberta Fica rečnili na pódiu aj zástupcovia Republiky či Andrej Danko. 

Markíza na informačnej lište počas celého vstupu uvádzala tematický titulok: Dezoláti v uliciach. To, že redakcia týmto expresívnym nadpisom poriadne prestrelila, si televízia uvedomila už o pár minút.

Na záver Televíznych novín preto odznelo ospravedlnenie: 

„Redakcia Televíznych novín sa ospravedlňuje organizátorom, účastníkom protestu pred Prezidentským palácom aj našim divákom za chybný tematický titulok počas živého vstupu z podujatia. Do vysielania sa dostal neúmyselne a omyl. Ďakujeme za pochopenie," povedali na závere Televíznych novín moderátori. 

Televízia Markíza, dnes, v stredu 21. 9.2022 poslala do našej redakcie toto stanovisko riaditeľa Centra spravodajstva a publicistiky Henricha Krejču. Uvádzame ho v plnom znení: 

„V priebehu vysielania včerajších Televíznych novín došlo k zlyhaniu ľudského faktora, následkom čoho sa na obraz dostal nesprávny titulok. Z neuváženého konania jedného z našich kolegov sme vyvodili dôsledky a boli urobené opatrenia, aby sa takáto situácia už nezopakovala. Zdôrazňujeme, že v žiadnom prípade nešlo o úmyselné konanie. Ešte raz sa touto cestou ospravedlňujeme organizátorom a účastníkom protestu, ako aj našim divákom.

Zároveň však chceme poukázať na to, že redaktor Adel Ghannam za vzniknutú situáciu nenesie žiadnu zodpovednosť, o predmetnom titulku vôbec nevedel, pretože chyba vznikla v redakcii. Na nášho redaktora sa zdvihla vlna nenávisti s rasistickým podtónom, čo považujeme za neadekvátne a neprípustné.“

 

 

 

01 - Modified: 2022-12-20 13:29:05 - Feat.: - Title: Programová riaditeľka Markízy: Snažíme sa prinášať divákom to najlepšie a hľadáme silné príbehy s potenciálom zaujať 02 - Modified: 2022-10-01 17:48:18 - Feat.: - Title: Veľký súboj o nedeľný večer. Tri televízie nasadili do prime timu svoje najdrahšie programy 03 - Modified: 2022-09-19 13:23:22 - Feat.: - Title: Televíznemu víkendu dominovala Farma a Česko Slovensko má talent 04 - Modified: 2022-07-22 05:59:44 - Feat.: - Title: Redaktor Markízy skolaboval počas priameho vstupu
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
28. január 2023 12:15